EIP Group

Wiodącą firmą w Grupie jest EIP. Firma podzielona jest na dwa obszary kompetencyjne, które na zasadzie synergii zapewniają Klientom pełen zakres usług. Działy EIP Professional IT Services oraz EIP Business Software ściśle ze sobą współpracują, nie tylko na poziomie przygotowania rozwiązań dla Klienta, ale też stałej opieki nad projektem czy obsługi help desk.

EIP – Professional IT Services

EIP zapewnia Klientom kompleksową obsługę, począwszy od audytu, przez projektowanie rozwiązania, wdrożenie, wsparcie i serwis. Kluczem do poprawy efektywności operacyjnej jest identyfikacja długofalowej możliwości redukcji kosztów przy zachowaniu elastyczności. Zadaniem specjalistów EIP jest znalezienie rozwiązań, które maksymalizują zyski z inwestycji w IT.

Zespół specjalizuje się w usługach zarządczych (Managed IT Services) w zakresie obsługi aplikacji, zarządzania data center i bazami danych, backupem, serwerami i zarządzania siecią firmową, a także monitoringiem ruchu i sieci oraz bezpieczeństwem.

Kompleksowo realizuje projekty w zakresie integracji rozwiązań IT architecture, Collaboration, Enterprise Network, Unified Communication, Virtualization & Cloud. EIP Professional IT Services zapewnia eksperckie i technologiczne zaplecze, gwarantując usługi wsparcia i serwisu w trybie 24/7.

EIP – Business Software

Obszar EIP Business Software to specjalizacja w projektowaniu rozwiązań, które umożliwiają wykorzystanie możliwości technologii na globalnych rynkach. Elastyczne metody prowadzenia projektów pozwalają w jak najkrótszym czasie dostarczać efektywne rozwiązania dla ograniczeń, z którymi boryka się biznes. Współpraca z wiodącymi na świecie dostawcami produktów sprawia, że specjaliści EIP Business Software płynnie łączą poszczególne elementy, tworząc dedykowane rozwiązania dostosowane do oczekiwań i specyfiki biznesu Klienta.

W ramach działu R&D EIP Business Software buduje autorskie rozwiązania, które zwiększają efektywność działań operacyjnych oraz ułatwiają analizę danych i podejmowanie decyzji biznesowych.

MAIN – elastyczne Data Center w centrum Warszawy

Spółka oferuje kompleksowe usługi Data Center. Z oferty MAIN skorzystać mogą firmy, które szukają oferty kolokacji, dzierżawy sprzętu, usług relokacji, administracji systemami, aplikacjami i bazami danych, a także nowymi profesjonalnymi usługami chmurowymi.

Specjaliści MAIN i EIP pomagają Klientom w analizie dojrzałości chmurowej organizacji i rekomendują odpowiednie działania. Poprzez określenie potencjalnych korzyści biznesowych, w odniesieniu do branży, wielkości firmy i jej lokalizacji, projektują nowe, efektywne środowiska chmurowe lub optymalizują istniejące.

W ramach pakietu usług MAIN Cloud Advisor dostarczamy już teraz:

  • usługi zarządzania środowiskami wielochmurowymi, pozwalające klientom na opracowanie i wdrożenie jednego modelu chmurowego oraz zarządzanie nim z dowolnego miejsca,
  • udoskonalone usługi migracji, automatyzujące i upraszczające wdrażanie oraz migrację aplikacji do chmury,
  • usługi transformacji IT, które koncentrują się na zarządzaniu zmianą i pomagają klientom w synchronizacji procesów biznesowych i możliwości oferowanych przez IT,
  • nowe usługi, które przyspieszają projektowanie i wdrażanie chmur prywatnych.

Telsar – zarządzanie bezpieczeństwem, infrastrukturą i aplikacjami IT

Telsar zapewnia bezpieczne rozwiązania informatyczne i usługi dla Klientów wymagających wysokiej jakości. Zastosowanie skutecznej technologii znacząco zwiększa szanse obrony przed bardzo wysublimowanymi formami cyberataków, daje pełen obraz ruchu w sieci i gwarantuje efektywną ochronę zasobów firmy. Telsar specjalizuje się w implementacji najlepszych na świecie – wg niezależnych firm badawczych, takich jak Forrester Research – rozwiązań dot. ekonomii API. Firma dostarcza rozwiązania do przedsiębiorstw i organizacji zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Ma za sobą referencyjne wdrożenia platformy API PSD2 w dużych firmach sektora finansowego, m.in. największej grupie finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Medsar – IT w służbie medycyny

Medsar zapewnia rozwiązania IT dla sektora usług medycznych. Specjalizuje się w technologiach przetwarzania obrazów i dokumentacji medycznej. Oferuje wsparcie nie tylko z zakresu pracy urządzeń, lecz także przygotowania stabilnego środowiska informatycznego. Flagowe produkty w ofercie firmy to:

  • Medsar Publisher – urządzenie umożliwiające cyfrową rejestrację danych z diagnostycznych urządzeń medycznych na nośnikach CD/DVD lub Blu-Ray,
  • Medsar RIS – system do elektronicznego zarządzania działami obrazowania, który ma zasadnicze znaczenie dla sprawnego przepływu informacji w placówce medycznej,
  • Medical Cloud Backup – umożliwia bezpieczne przechowywanie opisów i badań oraz prowadzenie telekonsultacji z zakresu medycznej diagnostyki obrazowej na bazie rozwiązań chmurowych,
  • Rozwiązania do współpracy w zespołach rozproszonych – jednostkach wielooddziałowych.

CETEC – technologie, sprzęt i logistyka

Głównym celem działalności firmy CETEC jest dostarczanie produktów do dużych przedsiębiorstw. Zespół kompleksowo zajmuje się całym procesem – od zamówienia po dostawę, instalację i uruchomienie stanowisk pracy. Pomaga Klientom zdobyć uznane i sprawdzone oprogramowanie oraz rozwiązania sprzętowe, dbając o optymalizację kosztów.

Inni partnerzy

Atom-tech specjalizuje się w realizacji dedykowanych rozwiązań, gdzie wymagane są najnowsze technologie, takie jak wirtualizacja, monitoring, zarządzanie konfiguracją czy budowa rozwiązań typu Cloud. Naszym celem jest realizowanie usług informatycznych, które jakością i doborem kadry inżynierskiej sprawiają, że możemy być dla naszych Klientów partnerami w drodze do realizacji swoich celów biznesowych.

Firma Jama-Tech jest obecna na rynku od 2008 roku. Zajmuje się doradztwem biznesowym w zakresie wykorzystania technologii informatycznych w przedsiębiorstwach. Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu, szyjemy na miarę rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta.

Automa Services specjalizuje się w optymalizacji procesów biznesowych wykorzystując do tego celu najnowszą technologię IT – Robotic Process Automation. Najwyższej jakości „roboty programowe”, realizujące czynności procesowe niczym pracownicy, zostały przez nas zaimplementowane z powodzeniem w Grupie Generali, Proama, Scania Finance Polska, Dormakaba oraz wielu innych międzynarodowych korporacjach.