Chmura prywatna dla produkcji – case study DSR

Autor: Zespół MAIN 2 min. czytania

Strefa Eksperta > Chmura prywatna dla produkcji – case study DSR

Z tego wpisu dowiesz się:

 • Przed jakim wyzwaniem stanęła firma DSR
 • Czym cechuje się rozwiązanie Virtual Private Cloud, które zaproponował i wdrożył zespół MAIN
 • Jaką wartość współpraca przynosi klientowi

Kim jest klient?

DSR świadczy usługi doradcze i rozwiązania informatyczne, które zwiększają efektywność działania przedsiębiorstw z sektora produkcyjnego.

 • Firma zapewnia optymalizację i integrację procesów wewnętrznych, co prowadzi do dynamicznego rozwoju działalności jej klientów.
 • Jako kryterium sukcesu realizowanych projektów IT wskazuje uzyskiwanie przez swoich klientów jak najszybszego zwrotu z inwestycji.

Jak doszło do współpracy?

W ramach wsparcia IT dla biznesu DSR wdraża i obsługuje m.in. rozwiązania z autorskiego pakietu DSR 4FACTORY, usprawniające różne obszary działania firmy produkcyjnej. Sercem pakietu jest system ERP 4FACTORY, bazujący na amerykańskim oprogramowaniu QAD Adaptive ERP.

W 2019 r. producent QAD ogłosił, że system – który dotychczas mógł być instalowany on premise zarówno u dostawcy (jak DSR), jak i klienta – będzie mógł być umiejscowiony tylko w chmurze. DSR, chcąc rozwijać działalność związaną z systemem ERP, podjęło decyzję o migracji ERP 4FACTORY do chmury.

Chmura prywatna pod system ERP

Firma MOOVEM, współpracująca z DSR oraz z MAIN w zakresie projektów transformacji cyfrowej, zarekomendowała MAIN jako kandydata do realizacji projektu. Po wspólnych konsultacjach z zespołem MAIN oraz rozważeniu różnych rozwiązań, DSR zdecydowało się na wdrożenie produktu Virtual Private Cloud – chmury prywatnej, osadzonej na współdzielonych serwerach HPE.

Główne cechy środowiska:

 • Wirtualizacja, obsługa i monitoring poprzez VMware vCloud
 • Codzienny backup wszystkich maszyn wirtualnych z użyciem oprogramowania Veeam
 • Monitoring maszyn fizycznych HPE realizowany poprzez systemy Zabbix
 • Środowisko dostarczone w architekturze Fault Tolerance
 • Zapewnione rozwiązania do budowy środowisk w architekturze wysokiej dostępności (HA – High Availability)

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Nie spamujemy - otrzymasz
maks. 2 maile/mies.  Polecane

  Sprawdź najpopularniejsze usługi MAIN

  Projekt jest realizowany w modelu IaaS, dzięki czemu DSR zarządza swoją chmurą dla produkcji w pełni samodzielnie – korzystając z wdrożonych przez MAIN narzędzi VMware.

  Po udanych, kilkutygodniowych testach klient podjął decyzję o wdrożeniu środowiska produkcyjnego i tym samym dłuższą współpracę z MAIN, trwającą do dzisiaj. Od startu projektu w 2019 r., użytkowana przez DSR chmura prywatna regularnie poszerza się o kolejne maszyny wirtualne.


  Opinia klienta

  Naszą misją jest zwiększanie efektywności przedsiębiorstw produkcyjnych. Pomagamy im tworzyć przewagę konkurencyjną w oparciu o nowe technologie.

  Chmura prywatna MAIN wspiera nas w realizacji tego celu, gwarantując stabilność, wydajność, a przede wszystkim bezpieczeństwo naszych systemów dla firm produkcyjnych z oferty DSR 4FACTORY.

  Jesteśmy spokojni wiedząc, że korzystamy z najwyższej klasy rozwiązań chmurowych.

  Piotr Rojek Prezes Zarządu DSR S.A.

  Zespół MAIN
  Zespół MAIN

  Budujemy środowiska IT gwarantujące ciągłość działania biznesu. Dostarczamy bezpieczne, łatwo skalowalne rozwiązania chmurowe, dzięki którym możesz skupić się na rozwoju działalności.

  Udostępnij znajomym

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.

  Firma Domiporta szukała chmury prywatnej od polskiego dostawcy. Z MAIN obniżyli koszty chmury nawet o połowę i zyskali doskonałe wsparcie.

  Pod autorski system CAFM ASIZT Kancelaria Empirias poszukiwała rozwiązania o wysokiej dostępności. Zapewnia ją stabilna chmura prywatna MAIN.

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci są odpowiedzą na każde pytanie. W zrozumiały sposób opiszą sposób działania MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

  Napisz do nas