Kim jest klient?

DSR dostarcza usługi doradcze i rozwiązania informatyczne, które zwiększają efektywność działania przedsiębiorstw z sektora produkcyjnego.

  • Firma zapewnia optymalizację i integrację procesów wewnętrznych, co prowadzi do dynamicznego rozwoju działalności jej klientów.
  • Jako kryterium sukcesu realizowanych projektów IT wskazuje uzyskiwanie przez swoich klientów jak najszybszego zwrotu z inwestycji.

Jak doszło do współpracy?

W ramach wsparcia IT dla biznesu DSR wdraża i obsługuje m.in. rozwiązania z autorskiego pakietu DSR 4FACTORY, usprawniające różne obszary działania firmy produkcyjnej. Sercem pakietu jest system ERP 4FACTORY, bazujący na amerykańskim oprogramowaniu QAD Adaptive ERP.

W 2019 r. producent QAD ogłosił, że system – który dotychczas mógł być instalowany on premise zarówno u dostawcy (jak DSR), jak i klienta – będzie mógł być umiejscowiony tylko w chmurze. DSR, chcąc rozwijać działalność związaną z systemem ERP, podjęło decyzję o migracji ERP 4FACTORY do chmury.

Chmura prywatna pod system ERP

Firma MOOVEM, współpracująca z DSR oraz z MAIN w zakresie projektów transformacji cyfrowej, zarekomendowała MAIN jako kandydata do realizacji projektu. Po wspólnych konsultacjach z zespołem MAIN oraz rozważeniu różnych rozwiązań, DSR zdecydowało się na wdrożenie produktu Virtual Private Cloud – chmury prywatnej, osadzonej na współdzielonych serwerach HPE.

Główne cechy środowiska:

  • Wirtualizacja, obsługa i monitoring poprzez VMware vCloud
  • Codzienny backup wszystkich maszyn wirtualnych z użyciem oprogramowania Veeam
  • Monitoring maszyn fizycznych HPE realizowany poprzez systemy Zabbix
  • Środowisko dostarczone w architekturze Fault Tolerance
  • Zapewnione rozwiązania do budowy środowisk w architekturze wysokiej dostępności (HA – High Availability)

Projekt jest realizowany w modelu IaaS, dzięki czemu DSR w pełni zarządza swoją chmurą samodzielnie – korzystając z wdrożonych przez MAIN narzędzi VMware.

Po udanych, kilkutygodniowych testach klient podjął decyzję o wdrożeniu środowiska produkcyjnego i tym samym dłuższą współpracę z MAIN, trwającą do dzisiaj. Od startu projektu w 2019 r., użytkowana przez DSR chmura prywatna regularnie poszerza się o kolejne maszyny wirtualne.

Opinia klienta

„Naszą misją jest zwiększanie efektywności przedsiębiorstw produkcyjnych. Pomagamy im tworzyć przewagę konkurencyjną w oparciu o nowe technologie.

Chmura prywatna MAIN wspiera nas w realizacji tego celu, gwarantując stabilność, wydajność, a przede wszystkim bezpieczeństwo naszych systemów dla firm produkcyjnych z oferty DSR 4FACTORY.

Jesteśmy spokojni wiedząc, że korzystamy z najwyższej klasy rozwiązań chmurowych”.

Piotr Rojek, Prezes Zarządu DSR S.A.

Virtual Private Cloud  – największe zalety chmury prywatnej i publicznej

Dobierz parametry i testuj 14 dni za darmo.

Zobacz również

10 lipiec 2019 Strefa Eksperta

Proces migracji części lub całości systemów do środowisk chmurowych może być kłopotliwy i trudny w realizacji. Dlatego powinien zostać poprawnie zaplanowany, przetestowany i zrealizowany w sposób skoordynowany.

17 wrz. 2020 Strefa Eksperta

Polski rynek data center nabrał dynamiki. Świadczą o tym nowe inwestycje – właśnie zrealizowane jak i planowane, szczególnie na rynku warszawskim – ale także procesy konsolidacyjne oraz wzrost znaczenia chmury obliczeniowej.

13 kwiecień 2021 Strefa Eksperta

Sprawdź nasze case study i dowiedz się, dlaczego DSR zdecydowało się na wdrożenie Virtual Private Cloud - chmury prywatnej na współdzielonych serwerach HPE.