Backup as a Service

Bezpieczna przestrzeń
na kopie zapasowe w chmurze

Już od 296 zł/mies.

Napisz do nas Jak to działa?

Twoje backupy
zawsze dostępne

BaaS (Backup as a Service) pozwala na zautomatyzowane wysyłanie kopii zapasowych i replik do repozytorium w naszych Data Center. Usługa jest oparta na oprogramowaniu Veeam Cloud Connect.

Dzięki niej użytkownicy tworzący kopie zapasowe z wykorzystaniem rozwiązań Veeam otrzymują dodatkową, bezpieczną przestrzeń w chmurze MAIN, z błyskawicznym dostępem i możliwością przywrócenia ich w każdej chwili.

  Korzyści z usługi

  Ochrona przed utratą danych

  Ochrona danych

  Zgodnie z zasadą 3-2-1

  Backup Twoich danych tworzymy w sposób zautomatyzowany i regularnie testujemy. Kopie trafiają bezpośrednio do repozytorium chmurowego w naszym certyfikowanym Data Center.

  Szybkość przywracania

  Bez obaw o dane

  Dzięki oprogramowaniu Veeam masz pewność, że utracone dane przywrócisz sprawnie i w całości z kopii zapasowych przechowywanych w MAIN.

  Optymalizacja kosztów

  Optymalizacja kosztów

  Bez nakładów inwestycyjnych

  Backup odkłada się w zewnętrznym centrum danych, więc nie musisz tworzyć dedykowanego repozytorium ani zatrudniać dodatkowego personelu.

  Spełnianie wymogów prawnych

  Zgodność z RODO i regulacjami

  Rozwiązanie problemu wymagań przechowywania kopii zapasowych poza siedzibą firmy np. z przyczyn prawnych lub wewnętrznie ustalonych zasad bezpieczeństwa.

  Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie

  Umów rozmowę z naszym ekspertem i wspólnie dobierzmy
  rozwiązanie, odpowiednie dla Twojego budżetu i potrzeb.

  Porozmawiajmy

  Damian Ćwik Business Development Manager

  Jak działa Backup as a Service?

  Jeśli tworzysz kopie zapasowe z użyciem Veeam z uruchomioną funkcją Cloud Connect, otrzymujesz dostęp do dodatkowego repozytorium, zlokalizowanego w wybranym ośrodku MAIN Data Center w Warszawie. Dzięki temu możesz przesyłać backupy do naszej bezpiecznej chmury – za pomocą internetu, z szyfrowaniem poprzez SSL/TLS, bez pośrednictwa VPN-a.

  W przypadku, gdy Twoja podstawowa lokalizacja zawiedzie (np. przez problemy z zasilaniem lub pożar), możesz natychmiastowo uzyskać dostęp do zlokalizowanych u nas kopii.

  Bezpieczeństwo od lidera Backup & Replication

  Projektując usługę Backup as a Service postanowiliśmy oprzeć ją na oprogramowaniu Cloud Connect firmy Veeam® – globalnego lidera rozwiązań do kopii zapasowych dla środowisk wirtualnych.

  Z jej produktów korzysta już prawie pół miliona organizacji na całym świecie, zwiększając swój poziom bezpieczeństwa i ciągłości działania.

  Jesteśmy Oficjalnym Partnerem Veeam.

  Case study – backup dla radiologii

  Aby mieć pewność, że wrażliwe dane, jakimi są wyniki badań, są bezpieczne i stale dostępne, firma Dobre Zdrowie szukała możliwości tworzenia kopii zapasowych w zewnętrznym centrum danych.

  Czytaj case study

  Masz pytania?

  Mamy odpowiedzi.

  Ile czasu trwa uruchomienie usługi Backup as a Service?

  Czas zależy od złożoności środowiska objętego backupem. W podstawowej konfiguracji uruchamiamy usługę w ciągu kilku godzin.

  Gdzie przechowywane są kopie zapasowe?

  Kopie zapasowe znajdują się w naszym certyfikowanym (ISO 27001 i 9001), w pełni redundantnym Data Center przy ul. Giełdowej 7/9 w Warszawie.

  Jak często tworzony jest backup?

  Częstotliwość dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta. W standardowej polityce kopie zapasowe tworzone są codziennie.

  Czy usługa posiada wsparcie techniczne?

  Zapewniamy pełne wsparcie techniczne – od obsługi sprzętu fizycznego, przez wdrożenie polityk wykonywania kopii awaryjnych, po zarządzanie i monitoring tworzenia kopii zapasowych.

  Masz pytania o usługę backupu?

  Napisz do nas – odpowiemy na Twoje wątpliwości, zorganizujemy demo lub zaproponujemy inne rozwiązanie.
  Odpowiadamy w ciągu 1 dnia roboczego.

   * Pola obowiązkowe

   Michał Kaczorowski

   Michał Kaczorowski
   Solution Architect

   Potrzebujesz Disaster Recovery?

   Oferujemy również rozwiązania Disaster Recovery as a Service (DRaaS) dla środowisk wirtualnych VMware.
   Dzięki temu Twoja chmura prywatna może być na bieżąco replikowana w naszych Data Center - z natychmiastowym przełączeniem w razie awarii podstawowego środowiska.