Backup as a Service – Bezpieczna przestrzeń na kopie zapasowe w chmurze

 

Twoje backupy zawsze dostępne

BaaS (Backup as a Service) pozwala na zautomatyzowane wysyłanie kopii zapasowych i replik do repozytorium w naszych Data Center. Usługa oparta jest na oprogramowaniu Veeam Cloud Connect.

Dzięki niej użytkownicy tworzący kopie zapasowe z wykorzystaniem rozwiązań Veeam otrzymują dodatkową, bezpieczną przestrzeń w chmurze MAIN, z błyskawicznym dostępem i możliwością przywrócenia ich w każdej chwili.

  Jak działa Backup as a Service?

  Jeśli tworzysz kopie zapasowe z użyciem Veeam z uruchomioną funkcją Cloud Connect, otrzymujesz dostęp do dodatkowego repozytorium, zlokalizowanego w wybranym ośrodku MAIN Data Center w Warszawie. Dzięki temu możesz przesyłać backupy do naszej bezpiecznej chmury – za pomocą internetu, z szyfrowaniem poprzez SSL/TLS, bez pośrednictwa VPN-a.

  W przypadku, gdy Twoja podstawowa lokalizacja zawiedzie (np. przez problemy z zasilaniem lub pożar), możesz natychmiastowo uzyskać dostęp do zlokalizowanych u nas kopii.

  Bezpieczeństwo od lidera rozwiązań Backup & Replication

  Projektując usługę BaaS postanowiliśmy oprzeć ją na oprogramowaniu Cloud Connect szwajcarskiej firmy Veeam® – globalnego lidera rozwiązań do kopii zapasowych dla środowisk wirtualnych, z którego produktów korzysta już prawie pół miliona organizacji na całym świecie.

  Najważniejsze cechy i zalety

  • Rozwiązanie problemu wymagań dotyczących przechowywania kopii zapasowych poza siedzibą firmy np. z przyczyn prawnych lub wewnętrznych regulacji
  • Zgodność z zasadą 3-2-1 odnośnie tworzenia backupów
  • Rozszerzenie infrastruktury o repozytorium chmurowe na żądanie, dostępne na wypadek awarii podstawowego Centrum Danych lub utraty podstawowej kopii zapasowej
  • Szybkie przywrócenie ciągłości działania dla krytycznych aplikacji i danych
  • Dowolna opcja przechowywania danych zgodnie z potrzebami klientów
  • Optymalizacja kosztów poprzez zniwelowanie potrzeby budowania dedykowanego repozytorium danych czy zatrudniania dodatkowego personelu
  • Bezpieczeństwo kopii zapasowych dzięki dedykowanej przestrzeni w zapasowym Data Center, z dodatkową ochroną przed atakami ransomware i wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem w sieci

  Masz pytania o Backup as a Service?

  Napisz do nas – odpowiemy na Twoje wątpliwości, zorganizujemy demo lub zaproponujemy inne rozwiązanie.

  Odpowiadamy w ciągu 4 godzin (dni robocze w godz. 8-17).

   * Pola obowiązkowe

   Michał Kaczorowski
   Solution Architect

   Strefa Eksperta

   Przejrzyj artykuły

   Czym jest IaaS, i jak sprawdza się w porównaniu z innymi modelami świadczenia usług chmurowych - także tymi najnowocześniejszymi, czyli konteneryzacją i serverless.

   #poradniki Więcej

   Cloud jest niezbędnym rozwiązaniem, które pozwala zapewnić firmom odporność na zmiany. Razem z naszym ebookiem "Twój przewodnik po chmurze" zrobisz pewny, pierwszy krok w stronę chmury.

   #poradnik Więcej

   Dowiedz się, jak dzięki rozwiązaniu Disaster Recovery as a Service w zapasowym centrum danych, Turbine Analytics zapewnia sobie ciągłość biznesową.

   #casestudy Więcej

   Potrzebujesz Disaster Recovery?

   Oferujemy również rozwiązania Disaster Recovery as a Service dla środowisk wirtualnych VMware. Dzięki temu Twoja chmura prywatna może być na bieżąco replikowana w naszych Data Center, z natychmiastowym przełączeniem w razie awarii podstawowego środowiska.