Backup as a Service

Bezpieczna przestrzeń na kopie zapasowe w chmurze

 

Twoje backupy zawsze dostępne

BaaS (Backup as a Service) pozwala na zautomatyzowane wysyłanie kopii zapasowych i replik do repozytorium w naszych Data Center. Usługa jest oparta na oprogramowaniu Veeam Cloud Connect.

Dzięki niej użytkownicy tworzący kopie zapasowe z wykorzystaniem rozwiązań Veeam otrzymują dodatkową, bezpieczną przestrzeń w chmurze MAIN, z błyskawicznym dostępem i możliwością przywrócenia ich w każdej chwili.

  Jak działa Backup as a Service?

  Jeśli tworzysz kopie zapasowe z użyciem Veeam z uruchomioną funkcją Cloud Connect, otrzymujesz dostęp do dodatkowego repozytorium, zlokalizowanego w wybranym ośrodku MAIN Data Center w Warszawie. Dzięki temu możesz przesyłać backupy do naszej bezpiecznej chmury – za pomocą internetu, z szyfrowaniem poprzez SSL/TLS, bez pośrednictwa VPN-a.

  W przypadku, gdy Twoja podstawowa lokalizacja zawiedzie (np. przez problemy z zasilaniem lub pożar), możesz natychmiastowo uzyskać dostęp do zlokalizowanych u nas kopii.

  Bezpieczeństwo od lidera Backup & Replication

  Projektując usługę Backup as a Service postanowiliśmy oprzeć ją na oprogramowaniu Cloud Connect firmy Veeam® – globalnego lidera rozwiązań do kopii zapasowych dla środowisk wirtualnych.

  Z jej produktów korzysta już prawie pół miliona organizacji na całym świecie, zwiększając swój poziom bezpieczeństwa i ciągłości działania.

  MAIN jest Oficjalnym Partnerem Veeam – zobacz certyfikat.

  Cechy i zalety usługi backup

  • Rozwiązanie problemu wymagań przechowywania kopii zapasowych poza siedzibą firmy np. z przyczyn prawnych lub wewnętrznych regulacji
  • Zgodność z zasadą 3-2-1 odnośnie tworzenia backupów
  • Rozszerzenie infrastruktury o repozytorium chmurowe na żądanie, dostępne na wypadek awarii podstawowego Centrum Danych lub utraty podstawowej kopii zapasowej
  • Szybkie przywrócenie ciągłości działania dla krytycznych aplikacji i danych
  • Optymalizacja kosztów poprzez zniwelowanie potrzeby budowania dedykowanego repozytorium danych czy zatrudniania dodatkowego personelu
  • Bezpieczeństwo kopii zapasowych dzięki dedykowanej przestrzeni w Zapasowym Data Center
  • Dodatkowa ochrona przed atakami ransomware i wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem w sieci

  Masz pytania o usługę backupu?

  Napisz do nas – odpowiemy na Twoje wątpliwości, zorganizujemy demo lub zaproponujemy inne rozwiązanie.

  Odpowiadamy w ciągu 4 godzin (dni robocze w godz. 8-17).

   * Pola obowiązkowe

   Michał Kaczorowski

   Michał Kaczorowski
   Solution Architect

   Strefa Eksperta

   Przejrzyj artykuły

   Disaster Recovery chroni przed skutkami cyberataków, błędów i awarii. Pobierz nasz przewodnik i zrób pewny krok w stronę ciągłości działania.

   Omecon szukał niezawodnej i elastycznej infrastruktury pod autorską platformę &UP®. Zobacz, jak korzystają z chmury dla logistyki.

   Aby zapewnić firmie ciągłość biznesową należy przygotować się na szybkie przywrócenie działania infrastruktury IT w razie awarii. Tutaj z pomocą przychodzą rozwiązania z kategorii Disaster Recovery.

   Potrzebujesz Disaster Recovery?

   Oferujemy również rozwiązania Disaster Recovery as a Service dla środowisk wirtualnych VMware.
   Dzięki temu Twoja chmura prywatna może być na bieżąco replikowana w naszych Data Center - z natychmiastowym przełączeniem w razie awarii podstawowego środowiska.