Disaster Recovery Center

Ciągłość działania Twoich systemów IT w oparciu o najnowsze technologie i 24h wsparcie. Osiągnij wyższy poziom bezpieczeństwa.

Rodzaje usług 
Zapasowego Centrum Danych

Replikacja do

środowiska fizycznego

Serwery dedykowane (dzierżawione od MAIN lub kolokacja własnych maszyn), umieszczone w MAIN Data Center, działające jako zapasowe środowisko. Połączone z Twoim podstawowym środowiskiem w siedzibie firmy lub firmowym Centrum Danych.

Disaster recovery
w chmurze

Środowisko zapasowe w postaci chmury prywatnej w MAIN, które przejmuje rolę głównego ośrodka w przypadku awarii podstawowej lokalizacji. Korzystamy z wiodących rozwiązań do wirtualizacji i replikacji firmy VMware oraz szybkich połączeń do chmur AWS, Azure itd.

Backup as a service

w chmurze

Wydzielone miejsce w MAIN Data Center na kopie zapasowe dowolnych danych, które postanowisz zabezpieczyć - maszyn fizycznych i wirtualnych, aplikacji itp. W razie utraty dostępu do danych możesz pobrać przesłane wcześniej backupy.

#zadajpytanie

Stwórzmy rozwiązanie dla Ciebie!

Porozmawiajmy

Umów się na bezpłatną rozmowę

Bezpieczeństwo
to nasz priorytet

Disaster Recovery Center (DRC) to usługi Zapasowego Centrum Danych, w którym możesz ulokować swoje dane i systemy IT. Stanowią one kluczowy element zapewnienia business continuity, czyli ciągłości działania w razie awarii.

Głównym zadaniem usług Disaster Recovery Center jest szybkie przywrócenie Twoich kluczowych systemów i aplikacji w sytuacji nieplanowanej przerwy w działaniu lub trwałej utraty danych.

Co otrzymujesz?

Niezależnie od formy Disaster Recovery, wspieramy Cię na każdym kroku.

 • Analiza Twojego
  aktualnego środowiska IT
 • Konsultacje i pomoc
  w doborze rozwiązania
 • Wsparcie w opracowaniu
  Planu Disaster Recovery
 • Wsparcie techniczne
  zespołu specjalistów IT
 • Wdrożenie i utrzymanie usługi
  Zapasowego Centrum Danych
 • Opieka biznesowa dedykowanego
  Account Managera i Project Managera
 • Testowanie działania usługi w
  kontrolowanych warunkach

Korzyści z Disaster Recovery

Zapewnienie ciągłości działania

Disaster Recovery zapewnia wysoką dostępność i odporność na pojedynczy punkt awarii (Single Point of Failure). Gwarantujemy, że w razie awarii podstawowego środowiska Twoje systemy zostaną przywrócone w najszybszym możliwym czasie.

Ochrona przed utratą danych

Dziś biznes opiera się na systemach informatycznych, a cyberataki stały się normą. Disaster Recovery to dodatkowa “polisa ubezpieczeniowa” dla Twoich danych, z określonymi w umowie parametrami SLA, RPO i RTO.

Opieka doświadczonych fachowców

Usługi Disaster Recovery realizujemy od początku istnienia MAIN. Nasz zespół specjalistów i ekspertów IT posiada doświadczenie zdobyte podczas wdrażania licznych projektów m.in. dla branży finansowej. Zapewniamy wsparcie w trybie 24/7/365.

Własne ośrodki Data Center

Dysponujemy własnymi zasobami, certyfikowanymi ośrodkami Data Center, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad umieszczoną w nich infrastrukturą serwerową i sieciową. Nasze ośrodki są w pełni redundantne (infrastruktura, łączność, personel).

“Zapewnienie bezpieczeństwa danych oraz ciągłości procesów są najistotniejszymi priorytetami ProService Finteco.

Korzystając z doświadczenia i profesjonalnego, otwartego podejścia MAIN stworzyliśmy infrastrukturę IT, która zapewnia wysoki poziom ciągłości biznesowej oraz bezpieczeństwo danych naszych klientów".

Adam J. Kępa
Członek Zarządu ProService Finteco

“Ulokowanie naszych systemów w zewnętrznym Data Center przełożyło się na ich większą wydajność, a tym samym bardziej komfortową pracę zespołu MullenLowe Poland”.

Firma MAIN wzięła też na siebie odpowiedzialność za nasze dane i ich bezpieczeństwo, dzięki czemu możemy skupić się na głównych aspektach naszego biznesu”.

Robert Winiarski
CEO MullenLowe MediaHub

“Naszą misją jest zwiększanie efektywności przedsiębiorstw produkcyjnych. Pomagamy im tworzyć przewagę konkurencyjną w oparciu o nowe technologie.

Chmura prywatna MAIN wspiera nas w realizacji tego celu, gwarantując stabilność, wydajność, a przede wszystkim bezpieczeństwo”.

Piotr Rojek
Prezes Zarządu DSR S.A.

Własne Data Center

Usługi Disaster Recovery Center opieramy na dwóch oddzielonych geograficznie, najwyższej klasy ośrodkach Centrum Danych MAIN w Warszawie.

Oba ośrodki są w pełni redundantne, a połączenie pomiędzy nimi odbywa się dwiema niezależnymi drogami. Posiadamy także własne urządzenia DWDM zapewniające szyfrowanie przesyłanych danych.

Poznaj szczegóły

#darmowyebook

Przewodnik po Disaster Recovery

Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo danych?

Napisz do nas – odpowiemy na Twoje wątpliwości, zorganizujemy demo lub zaproponujemy inne rozwiązanie.

Odpowiadamy w ciągu 4 godzin (dni robocze w godz. 8-17).

  * Pola obowiązkowe

  Michał Kaczorowski

  Michał Kaczorowski
  Solution Architect

  Więcej o naszych rozwiązaniach

  Przejrzyj artykuły

  Bezpieczeństwo EDM jest kluczowe, dlatego firma Dobre Zdrowie wybrała dedykowany backup dla radiologii. Sprawdź płynące z niego korzyści.

  EIP i MAIN wyszły naprzeciw potrzebom Inter Cars, tworząc środowisko w nowoczesnej serwerowni i zwiększając ciągłość działania klienta.

  Hatomi poszukiwało bezpiecznej infrastruktury pod wewnętrzne projekty. Wybrali serwery dedykowane (Metal as a Service) od MAIN.