Hybrid Cloud

Wiele chmur,
jedna infrastruktura

Napisz do nas Dowiedz się więcej

Korzystaj z zalet wszystkich chmur i środowiska lokalnego.

Hybrydowa infrastruktura IT

W ramach chmury hybrydowej projektujemy, wdrażamy i utrzymujemy środowiska do najbardziej wymagających zastosowań, gwarantujące najwyższy możliwy poziom ciągłości działania.

Taka infrastruktura hybrydowa tworzy jednolite środowisko, które łączy Twoje lokalne zasoby (on-premise) m.in. z chmurami prywatnymi i publicznymi oraz aplikacjami SaaS.

Sprawdź poniżej, jakie możliwości otwiera przed Twoją firmą MAIN Hybrid Cloud.

Korzyści z chmurą hybrydową

Zwinność biznesowa i zgodność
z regulacjami

Jednolite środowisko do zadań specjalnych

Z Hybrid Cloud korzystasz z elastyczności chmury publicznej, chronisz wrażliwe dane w chmurze prywatnej, a starszego oprogramowania używasz na lokalnej infrastrukturze.

Ciągłość działania i ochrona danych

Bezpieczne działanie bez przestojów

Utracone dane odzyskasz dzięki backupowi w chmurze, a z pomocą DRaaS uruchomisz niedostępny system lub aplikację w zapasowym środowisku.

Działalność międzynarodowa
i w rozproszonej strukturze

Płynne działanie niezależnie od lokalizacji

Szybko wymieniasz dane, komunikujesz się i działasz stabilnie niezależnie od rozmiaru oraz struktury organizacji – w Polsce oraz za granicą.

Zoptymalizowana chmura publiczna

Bezpośrednie połączenia do chmur

Nie ograniczasz się do jednej chmury publicznej - korzystasz ze wszystkich dostępnych rozwiązań i łączysz się kilkukrotnie szybciej niż przez zwykły internet.

Używamy rozwiązań z najwyższej półki, w tym serwerów HPE, wirtualizacji VMware i połączeń bezpośrednich Equinix Fabric.

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie

Umów rozmowę z naszym ekspertem i wspólnie dobierzmy
rozwiązanie, odpowiednie dla Twojego budżetu i potrzeb.

Porozmawiajmy

Damian Ćwik Business Development Manager

Wiele konfiguracji, wiele zastosowań

Dzięki wykorzystywanym w MAIN technologiom możemy świadczyć chmurę hybrydową w dowolnej formie. W poniższym dokumencie znajdziesz m.in. informacje o:

– Polecanych konfiguracjach,

– Dostępnych zakresach administracji,

– Parametrach naszych centrów danych.

Im już pomogliśmy

“Możemy polegać na profesjonalnym podejściu MAIN, a mieliśmy też okazję zostać wspólnie pionierami na skalę europejską. Uczymy się również wiele od siebie nawzajem w zakresie technologii IT dla biznesu”.

Artur Szczepański
CTO Inter Cars

“Korzystając z doświadczenia i profesjonalnego, otwartego podejścia MAIN stworzyliśmy infrastrukturę IT, która zapewnia wysoki poziom ciągłości biznesowej oraz bezpieczeństwo danych naszych klientów".

Adam J. Kępa
Członek Zarządu ProService Finteco

“Ulokowanie naszych systemów w zewnętrznym Data Center przełożyło się na ich większą wydajność, a tym samym bardziej komfortową pracę zespołu MullenLowe Poland”.

Robert Winiarski
CEO MullenLowe MediaHub

#wiedza

Przewodnik po Disaster Recovery

Sprawdź nasz autorski poradnik o ciągłości działania.

Jak to działa?

Poznaj nasz sposób wdrażania chmury

1. Rozpoznanie

Analizujemy Twoje potrzeby

Celem pierwszego etapu jest poznanie Twojego obecnego środowiska, a także weryfikacja, czy aktualne zasoby są wystarczające w perspektywie czasu. Inżynierowie MAIN prowadzą rozmowy z Tobą lub Twoim zespołem IT w celu zaudytowania środowiska. Następnie analizujemy zebrane informacje i materiały pod kątem możliwych usprawnień systemów, poprawy wydajności i bezpieczeństwa. Pod uwagę brana jest infrastruktura wirtualna, jak również aspekt fizyczny, tj. serwery, macierze oraz sprzęt sieciowy.

2. Propozycja

Przedstawiamy propozycję rozwiązania

Po gruntownej analizie zebranych danych oraz potrzeb, przedstawiamy propozycję modernizacji lub projekt całego rozwiązania środowiska. Jest to idealny moment na obustronną weryfikację, czy założenia zostały spełnione. Decydując się na wdrożenie jesteś świadomy planu wdrożenia oraz korzyści z ostatecznego projektu środowiska, jak również wyceny takiego rozwiązania.

3. Wdrożenie

Uruchamiamy dedykowane środowisko

W tym etapie realizujemy ustalony plan zgodnie z harmonogramem. Zespół MAIN wykonuje swoje prace tak, aby zniwelować negatywne skutki przełączenia środowisk lub ewentualnych niedostępności. Jednocześnie dostosowujemy plany do specyfiki pracy Twojej organizacji. W przypadku nieoczekiwanych zdarzeń, dedykowany zespół jest zawsze gotowy do działania.

4. Utrzymanie

Dbamy o sprawne działanie chmury

W zależności od Twojej decyzji, czynności utrzymaniowe mogą być realizowane przez Twój zespół, przez zespół MAIN, lub współdzielone przez obie strony. Główne kategorie działań to:
- administracja warstwą wirtualizacji – tworzenie klastrów bezpieczeństwa, dbanie o prawidłowe polityki, aktualizacje sprzętu i oprogramowania, a także tworzenie nowych maszyn wirtualnych, optymalizacja dostarczania nowych zasobów;
- administracja warstwą fizyczną – m.in. aktualizacje firmware i oprogramowania, dbanie o bezpieczeństwo pracy;
- konfiguracja – budowanie polityk sieciowych (Firewall), zarządzanie infrastrukturą wirtualną i fizyczną;
- backup – wykonywanie backupu zgodnie z ustalonym harmonogramem, weryfikacja poprawności utworzonego backupu, testy odtworzenia, itp;
- monitoring – w zależności od Twoich potrzeb zespół MAIN może monitorować zarówno fizyczne hosty, macierze jak również maszyny wirtualne oraz systemy operacyjne pod kątem utylizacji zasobów i ich dostępności. Monitoring można również rozszerzyć o sprawdzanie działania konkretnych usług systemowych/aplikacyjnych na maszynach wirtualnych;
- administracja warstwą sieciową – m.in. zmiany polityk sieciowych (Firewall), konfiguracja LoadBalancerów.

Masz pytania?

Mamy odpowiedzi.

W jaki sposób mogę zakupić usługę?

Aby zakupić chmurę w MAIN, skontaktuj się z nami: telefonicznie - +48 22 339 18 98 (w godz. 8-17), mailowo – [email protected], lub poprzez formularz kontaktowy umieszczony wyżej. Wspieramy klienta w każdym przypadku. Znasz już potrzebne parametry techniczne? Zapewnimy sprzęt z taką specyfikacją. Nie znasz się na technikaliach, ale wskażesz, jakie potrzeby biznesowe ma realizować chmura? Podpowiemy infrastrukturę odpowiednią do nich.

Ile czasu trwa uruchomienie usługi?

Czas zależy od wielkości, złożoności i zaawansowania technologicznego środowiska. Minimalny czas na wdrożenie środowiska chmurowego to 1 dzień roboczy.

Gdzie znajduje się chmura MAIN?

Chmura MAIN jest umiejscowiona w fizycznej infrastrukturze serwerowej i sieciowej naszego certyfikowanego (ISO 27001 i 9001), w pełni redundantnego Data Center przy ul. Giełdowej 7/9 w Warszawie. Dysponujemy również drugą, zapasową lokalizacją w Warszawie, która może służyć m.in. do realizacji usług Disaster Recovery Center.

Jakie technologie są użyte?

Fizyczne hosty i macierze – HPE i Dell; switche – Cisco; routery - Fortinet; wirtualizacja – VMware vCenter; zarządzanie konfiguracją - Ansible, Terraform, Chef, GitLab; backupowanie – Veeam; monitoring infrastruktury i serwisu – Zabbix i Grafana.

Interesuje Cię chmura hybrydowa?

Doradzamy, jak przenieść firmę do chmury i jak budować środowiska hybrydowe i multicloud. Migrujemy też zasoby z innych Data Center.

Napisz do nas, a odpowiedź otrzymasz w ciągu 1 dnia roboczego.

    * Pola obowiązkowe

    Michał Kaczorowski

    Michał Kaczorowski
    Head of Infrastructure