DRaaS Cloud Connect – Odzyskiwanie środowiska IT po awarii

Usługa MAIN DRaaS (Disaster Recovery as a Service) Cloud Connect pozwala odtworzyć całe środowisko IT Twojej firmy nawet w ciągu kilkunastu minut. Rozwiązanie jest oparte o naszą bezpieczną Chmurę Prywatną oraz oprogramowanie Veeam® Cloud Connect, łącząc jakość i wydajność usługi z optymalną ceną.

Zapytaj o wycenę

 

W skład usługi MAIN DRaaS wchodzą:

 1. Audyt środowiska i określenie wymagań 
 2. Opracowanie procedury przełączenia 
 3. Wdrożenie rozwiązania 
 4. Stały monitoring 
 5. Raporty z kontroli systemu

  W przypadku awarii podstawowego środowiska: 

  1. Przełączenie na zapasową infrastrukturę 
  2. W zależności od rodzaju incydentu – odtworzenie backupu 
  3. Proaktywne, zależne od okoliczności działania – kiedy zawiedzie pkt 1 lub 2

  DRaaS to więcej niż backup 

  Standardem zabezpieczania danych jest backup i odtwarzanie danych zapisanych wcześniej w formie kopii zapasowych. Kluczowym czynnikiem jest tutaj to, jak dawno kopie te utworzono oraz ile czasu zajmuje przywrócenie danych.

  Usługa MAIN DRaaS eliminuje wady zwykłego backupowania, ponieważ w momencie utraty dostępu do naszego podstawowego środowiska automatycznie uruchamia się jego lustrzana kopia w chmurze, w niezależnej, wybranej wcześniej lokalizacji – np. Centrum Danych MAIN lub którejś z chmur publicznych.

  Bezpieczeństwo od światowego lidera

  Chcąc świadczyć usługi najwyższej jakości, jedynym wyborem jest sięganie po najlepsze rozwiązania dostępne na rynku. Projektując usługę DRaaS postanowiliśmy więc oprzeć ją na oprogramowaniu Cloud Connect szwajcarskiej firmy Veeam® – globalnego lidera rozwiązań do kopii zapasowych dla środowisk wirtualnych, z którego produktów korzysta już prawie pół miliona klientów na całym świecie.

  Jak to działa?

  Dane klienta w postaci obrazów są kopiowane do lokalizacji zdalnej – MAIN Cloud – za pomocą internetu, z szyfrowaniem poprzez SSL/TLS, bez pośrednictwa VPN-a.

  W przypadku, gdy podstawowa lokalizacja klienta zawiedzie (np. przez problemy z zasilaniem lub pożar), Chmura MAIN daje możliwość uruchomienia maszyn wirtualnych z obrazów i kontynuowania pracy – bez konieczności odtwarzania danych z backupu, ponieważ są one replikowane w MAIN (ostatnia replikacja – RPO/RTO).

  Nie masz pewności, czy DRaaS jest dla Ciebie?

  Napisz do nas – odpowiemy na Twoje wątpliwości, zorganizujemy demo lub zaproponujemy inne rozwiązanie.

  Odpowiadamy w ciągu 4 godzin (dni robocze w godz. 8-17).

   * Pola obowiązkowe

   Michał Kaczorowski
   Solution Architect