Backup dla radiologii – case study Imares i Dobre Zdrowie

Autor: Zespół MAIN 3 min. czytania

Strefa Eksperta > Case studies i referencje > Backup dla radiologii – case study Imares i Dobre Zdrowie

Z tego wpisu dowiesz się:

 1. Z jakimi wyzwaniami mierzyła się firma Dobre Zdrowie, właściciel pracowni Imares
 2. Jakie rozwiązanie zaproponowali inżynierowie MAIN
 3. Jakie korzyści płyną z dedykowanego backupu dla medycyny

Kim jest klient

Kielecka firma Dobre Zdrowie to właściciel sieci pracowni radiologicznych Imares, w których oferuje szeroki zakres badań rezonansem magnetycznym. Zapewniając wysoką jakość i profesjonalną opiekę przedsiębiorstwo wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów i placówek ochrony zdrowia.

W wielu regionach w Polsce brakuje diagnostyki rezonansem - często zdarza się, że pacjenci w szpitalach muszą podróżować 70 km w celu przeprowadzenia badania niezbędnego do dalszego leczenia. Właśnie dlatego powstała firma Dobre Zdrowie.

Marian Pytlewski Prezes, Dobre Zdrowie

Potrzeby klienta

Badania rezonansem magnetycznym należą do jednych z najdokładniejszych, ale równocześnie oznacza to, że przechowywanie ich wymaga coraz więcej zasobów pamięci. Dodatkowo, placówki ochrony zdrowia są prawnie zobowiązane przechowywać badania przez 20 lat.

Backup dla radiologii

Aby mieć pewność, że wrażliwe dane, jakimi są wyniki badań, są bezpieczne i stale dostępne, firma Dobre Zdrowie szukała możliwości tworzenia kopii zapasowych w zewnętrznym centrum danych.

Firmie najbardziej zależało na ochronie posiadanej Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), dlatego zdecydowała się powierzyć ich zabezpieczenie dostawcy z doświadczeniem w zakresie tworzenia oraz zarządzania kopiami zapasowymi. Istotną kwestią przy wyborze było także zapewnienie odpowiednich procedur RODO w zakresie bezpieczeństwa.


Rozwiązanie – backup dla radiologii

Wychodząc naprzeciw potrzebom firmy Dobre Zdrowie zaproponowaliśmy backup dla radiologii oparty o wiodące rozwiązania firmy Veeam – powszechnie stosowane w branży medycznej. Zapewnia on dostęp do zapasowych danych w każdej chwili, a w sytuacjach krytycznych umożliwia ich szybkie odtworzenie.

Kopie zapasowe są tworzone z częstotliwością ustaloną z klientem i zapisywane na macierzy klasy Enterprise w certyfikowanym Data Center MAIN.

Dzięki temu pracownie Imares spełniają zalecenia dotyczących geolokalizacji backupu – kopie dokumentów medycznych i innych wrażliwych danych znajdują się poza główną lokalizacją firmy

Damian Ćwik Business Development Manager w MAIN


Za całość rozwiązania odpowiadają inżynierowie MAIN, którzy przeprowadzają:

 • Wdrożenie i konfigurację backupu,
 • Zarządzanie całością rozwiązania oraz sprzętem fizycznym,
 • Stały monitoring 24/7.

Dzięki monitoringowi kontrolujemy proces tworzenia kopii zapasowych i niezawodnie reagujemy w sytuacji wystąpienia błędów czy awarii – tak aby zapewnić klientowi bezpieczeństwo danych niezależnie od sytuacji.

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Otrzymasz maks. 1 mail/mies.  Polecane

  MAIN dla branży medycznej

  Backupu dla radiologii – korzyści w MAIN

  Profesjonalna usługa tworzenia kopii zapasowych w Data Center to:

  • Bezpieczeństwo wrażliwych informacji zawartych w wynikach badań gwarantowane przez centrum danych, które spełnia zapisy RODO
  • Zapewnienie zgodności ze ścisłymi wymogami dotyczącymi branży medycznej
  • Wysoka jakość kopii zapasowych, którą uzyskujemy korzystając z wiodących technologii Veeam oraz stale monitorując proces tworzenia backupu
  • Optymalizacja kosztów ochrony danych dzięki “outsourcingowi” kopii zapasowych do zewnętrznego Data Center
  • Stałe, profesjonalne wsparcie i doradztwo dedykowanego Project Managera oraz inżynierów MAIN

  Opinia klienta

  W Imares szczególną uwagę zwracamy na aspekt bezpieczeństwa - już od momentu umówienia się na wizytę, poprzez przeprowadzenie całego badania rezonansem magnetycznym, aż po odbiór wyników online.

  Planujemy długotrwały rozwój i otwarcie kolejnych pracowni, dlatego chcieliśmy uniknąć dużej, jednorazowej inwestycji, jaką jest zakup serwerów oraz utworzenie własnego centrum danych.

  Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z oferty tworzenia kopii zapasowych przez firmę MAIN, ponieważ posiada niezbędne doświadczenie, narzędzia i procesy do ochrony wrażliwych danych medycznych.

  Marian Pytlewski Prezes, Dobre Zdrowie

  Udostępnij znajomym

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Chmura prywatna w MAIN zapewnia dostępność aplikacji klienta w ciągu roku na poziomie 99,99%.

  Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

  Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.