Chmura dla Twojego biznesu

Poznaj nasze rozwiązania bezpiecznego cloud computingu
i przenieś swoją firmę do chmury.

Wybierz usługę najlepszą dla Ciebie

Dedicated Private Cloud

Wysoki poziom kontroli środowiska

Chmura prywatna na dedykowanej, wydzielonej infrastrukturze fizycznej. Pozwala na tworzenie serwerów wirtualnych.

Virtual Private Cloud

Skalowalność zasobów

Zapewnia wysoki poziom kontroli nad środowiskiem - tworzenie serwerów wirtualnych i dynamiczne przydzielanie im zasobów.

Hybrid Cloud

Disaster Recovery

Środowisko zbudowane z chmur od różnych dostawców, jednolite pod względem sposobu przetwarzania i przenoszenia danych.

Multicloud

Moc połączeń bezpośrednich

Środowisko składające się z wielu chmur. Oferuje bezpośrednie, szybkie połączenia do dostawców chmury publicznej, m.in. AWS, Azure i Google.

#zadajpytanie

Stwórzmy rozwiązanie dla Ciebie!

Porozmawiajmy

Umów się na bezpłatną rozmowę

Oni nam zaufali

“Zapewnienie bezpieczeństwa danych oraz ciągłości procesów są najistotniejszymi priorytetami ProService Finteco.

Korzystając z doświadczenia i profesjonalnego, otwartego podejścia MAIN stworzyliśmy infrastrukturę IT, która zapewnia wysoki poziom ciągłości biznesowej oraz bezpieczeństwo danych naszych klientów".

Adam J. Kępa
Członek Zarządu ProService Finteco

“Ulokowanie naszych systemów w zewnętrznym Data Center przełożyło się na ich większą wydajność, a tym samym bardziej komfortową pracę zespołu MullenLowe Poland”.

Firma MAIN wzięła też na siebie odpowiedzialność za nasze dane i ich bezpieczeństwo, dzięki czemu możemy skupić się na głównych aspektach naszego biznesu”.

Robert Winiarski
CEO MullenLowe MediaHub

“Naszą misją jest zwiększanie efektywności przedsiębiorstw produkcyjnych. Pomagamy im tworzyć przewagę konkurencyjną w oparciu o nowe technologie.

Chmura prywatna MAIN wspiera nas w realizacji tego celu, gwarantując stabilność, wydajność, a przede wszystkim bezpieczeństwo”.

Piotr Rojek
Prezes Zarządu DSR S.A.

Sprawdzony proces migracji

Dowiedz się, w jaki sposób wprowadzamy firmy do chmury.

1. Rozpoznanie

Analizujemy Twoje zasoby oraz infrastrukturę

Przeprowadzamy audyt i wspólnie ustalamy, które zasoby należy przenieść do chmury i z jakich dokładnie rozwiązań najlepiej skorzystać. Bierzemy pod uwagę całą infrastrukturę, z jakiej obecnie korzystasz.

Nie zawsze migrujemy wszystko, gdyż czasem najlepsza jest opcja hybrydowa – część zasobów pozostaje na serwerach lokalnych, a część jest przenoszona do chmury. Na tym etapie szukamy też możliwych usprawnień, np. zwiększenia wydajności systemów.

2. Propozycja

Planujemy zakres ofery dopasowanej do Twoich potrzeb

Przedstawiamy ofertę dotyczącą rodzaju i zakresu usługi, która najlepiej odpowie na potrzeby Twojej organizacji. Precyzujemy w niej takie elementy warunków umowy, jak SLA (czyli określany procentowo poziom dostępności usług; zalecane jest min. 99%) oraz tzw. exit plan, czyli ramy czasowe i działania, które obie strony powinny podjąć w sytuacji rezygnacji z usługi.
Zależnie od potrzeb Twojego zespołu oferujemy również szkolenia w zakresie korzystania z nowego środowiska.

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu projektu z MAIN otrzymujesz kompletny pakiet informacji dotyczących planu wdrożenia, wyceny rozwiązania oraz korzyści płynących z zaprojektowanego środowiska.

3. Wdrożenie

Realizujemy ustalony wcześniej plan

Na tym etapie realizujemy ustalony plan. Zespół inżynierów MAIN wykonuje prace w sposób, który niweluje negatywne skutki przełączenia środowisk lub ewentualnych niedostępności. Jednocześnie dostosowujemy plany do specyfiki pracy Twojej organizacji, by uniknąć przestojów lub ograniczyć je do minimum.

Finalne przełączenie się na zasoby chmurowe można często wykonać w 1-3 minuty i skoordynować z regularnymi przerwami technicznymi. Na koniec przeprowadzamy testy przeniesionej infrastruktury.

4. Utrzymanie

Weryfikujemy stopień realizacji planu i monitorujemy Twoje środowisko

Na tym etapie weryfikujesz, czy założone w propozycji wydajność i funkcjonalności zostały przez nas dostarczone.

W zależności od podjętych wcześniej decyzji, utrzymanie środowiska może być realizowane przez Twój zespół, przez zespół MAIN, lub przez obie strony. Działania te można podzielić na:

 • Administrację warstwą wirtualizacji – tworzenie klastrów bezpieczeństwa, dbanie o prawidłowe polityki, aktualizacje sprzętu i oprogramowania, tworzenie nowych maszyn wirtualnych, optymalizacja dostarczania nowych zasobów;
 • Administrację warstwą fizyczną – m.in. aktualizacje firmware i oprogramowania, konfiguracja i dbanie o infrastrukturę;
 • Backup – wykonywanie kopii zapasowych wg ustalonego harmonogramu, weryfikacja ich poprawności, testy odtworzenia;
 • Monitoring środowiska – zespół MAIN może monitorować zarówno fizyczne hosty, macierze, jak również maszyny wirtualne oraz systemy operacyjne pod kątem utylizacji zasobów i ich dostępności;
 • Monitoring procesów biznesowych - oprócz monitoringu infrastruktury sprawdzamy również, czy cały proces biznesowy (np. dokonanie zamówienia w sklepie internetowym) jest możliwy do wykonania;
 • Administrację warstwą sieciową – m.in. zmiany polityk sieciowych (Firewall), konfiguracja load balancerów.

Od tego momentu podejmujesz też decyzje o dalszym dostosowaniu chmury do potrzeb firmy. Służymy Ci radą i pomocą na każdym kroku – do Twojej dyspozycji są opiekunowie biznesowi, techniczni oraz Project Managerowie.

Nasi partnerzy technologiczni

Migracja do chmury
– od czego zacząć?

Wiele firm czuje się niepewnie przy podejmowaniu decyzji o przeniesieniu swoich zasobów. Zobacz nagranie webinaru, na którym omawiamy kolejne etapy migracji i jak się do nich przygotować.

Dowiedz się więcej

FAQ

W jaki sposób mogę zakupić usługę chmury?

Aby zakupić usługę chmury, skontaktuj się z nami: telefonicznie - +48 22 339 18 98 (w godz. 8-17), mailowo – [email protected], lub poprzez formularz kontaktowy umieszczony wyżej. Wspieramy klienta w każdym przypadku. Znasz już potrzebne parametry techniczne swojej nowej chmury? Zapewnimy sprzęt z taką specyfikacją. Nie znasz się na technikaliach, ale wskażesz, jakie potrzeby biznesowe ma realizować chmura? Podpowiemy infrastrukturę odpowiednią do nich.

Ile czasu trwa uruchomienie usługi?

Czas uruchomienia chmury zależy od wielkości, złożoności i zaawansowania technologicznego środowiska. Dla przykładu, minimalny czas na wdrożenie środowiska Private Cloud to 1 dzień roboczy.

Gdzie znajduje się chmura MAIN?

Usługi chmury w MAIN opierają się na fizycznej infrastrukturze serwerowej i sieciowej naszych ośrodków Data Center w Warszawie (więcej informacji w zakładce 'Data Center').

Jaki będę miał dostęp do moich danych?

Jako klient zawsze masz nieograniczony dostęp do wszystkich danych w Twojej chmurze w MAIN. W zależności od usługi, może to się odbywać na różne sposoby, np. poprzez konsolę VMware vCloud (udostępnianą przez nas) bezpośrednio do środowiska – potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa. Druga możliwość to dostęp VPN bezpośrednio do środowiska (protokoły SSH, RDP, VNC i inne). Jako klient możesz też skopiować dane na dyski, podłączając się do maszyn fizycznych bezpośrednio u nas w Data Center.

Oferujemy również dostępy hybrydowe, w których my zarządzamy całym środowiskiem, ale przyznajemy Tobie lub wskazanym podmiotom administrację wybraną jego częścią. Możemy też świadczyć usługi monitoringu i backupowania, jeśli masz takie życzenie.

Czy usługa posiada wsparcie techniczne i administracyjne?

Tak, zapewniamy pełne wsparcie:

 • Techniczne – od obsługi sprzętu fizycznego, przez konfigurację środowiska, po zarządzanie systemami i oprogramowaniem na nim zainstalowanym. Podstawowy monitoring obejmuje sprzęt fizyczny, w tym hosty i sieć, oraz dostępność maszyn wirtualnych.
 • Administracyjne - wszystkie osoby techniczne odpowiedzialne za usługi cloud są pracownikami MAIN. To inżynierowie ds. sprzętu fizycznego, macierzy dyskowych i sieci, eksperci od produktów VMware, administratorzy i architekci systemów Linux i Windows oraz innych produktów Microsoft (w tym SQL Server, NAV i AD), administratorzy baz danych - PostgreSQL, MySql, NoSQl (MongoDB, Elasticsearch, Redis).

Jak zabezpieczona jest chmura?

Zapewniamy bezpieczeństwo na kilku poziomach. Budynki naszych Data Center objęte są ochroną i monitoringiem oraz cechują się nadmiarowością m.in. na poziomie zasilania, sieci i klimatyzacji. Oferujemy również rozwiązania backupu i odzyskiwania danych po awarii (Disaster Recovery Center).

Usługa Private Cloud korzysta z dedykowanego środowiska fizycznego (hosty i sieć), co oznacza, że Twoje maszyny będą odseparowane od maszyn innych klientów.

Stale monitorujemy dostępność hostów fizycznych, sieć oraz dostępność maszyn wirtualnych. Oferujemy też usługi dodatkowe, takie jak backupowanie, Disaster Recovery Center, antywirus, WAF, Intrusion Prevention/Detection System oraz Anty-DDoS.

Na życzenie możemy też podłączyć infrastrukturę do dedykowanego fizycznego urządzenia sieciowego (router, firewall), tak by można było korzystać z dodatkowych funkcjonalności, takich jak więcej rodzajów VPN czy zaawansowana konfiguracja sieci.

Czy mogę rozbudować swoją chmurę?

Tak. Skalowanie środowisk wirtualnych odbywa się w ramach fizycznych możliwości hostów (CPU, RAM i dysk). Gdy te się skończą - środowisko może zostać rozszerzone o kolejne hosty fizyczne. Można też zwiększyć parametry usług internetowych lub łącza dedykowanego.

Czy chmura MAIN wspiera konteneryzację?

Tak, korzystamy z rozwiązań do konteneryzacji od VMware Tanzu oraz RedHat OpenShift.

Czy w czasie obowiązywania umowy cena może wzrosnąć?

Nie. Masz gwarancję, że cena chmury, na którą się zdecydowałeś, nie ulegnie zmianie. Cena może wzrosnąć tylko w przypadku zwiększenia wybranych parametrów, np. dodania kolejnych maszyn fizycznych lub zwiększenia przepustowości sieci.

Czy pobieracie opłaty za transfer danych?

Nie, nie pobieramy osobnej opłaty za ruch przychodzący i wychodzący.

#darmowyebook

Przewodnik po chmurze

Interesuje Cię chmura dla biznesu?

Doradzamy, jak przenieść firmę do chmury. Migrujemy też zasoby z innych Data Center.
Napisz do nas, a odpowiedź otrzymasz w ciągu 4 godzin (pn-pt 8-17).

  * Pola obowiązkowe

  Michał Kaczorowski

  Michał Kaczorowski
  Solution Architect

  Więcej o naszych rozwiązaniach

  Przejrzyj case studies

  Bezpieczeństwo i zgodność z regulacjami to dwie kluczowe kwestie, w których wsparcie zapewniają dostawcy chmury prywatnej, pentestów i SZBI.

  Bezpieczeństwo EDM jest kluczowe, dlatego firma Dobre Zdrowie wybrała dedykowany backup dla radiologii. Sprawdź płynące z niego korzyści.

  EIP i MAIN wyszły naprzeciw potrzebom Inter Cars, tworząc środowisko w nowoczesnej serwerowni i zwiększając ciągłość działania klienta.