ABC Disaster Recovery – Twój klucz do ciągłości działania

Autor: Zespół MAIN 2 min. czytania

Strefa Eksperta > Poradniki > ABC Disaster Recovery – Twój klucz do ciągłości działania

Przeprowadzone w ostatnich latach badania wskazują jasno – zaburzenia ciągłości działania systemów IT codziennie dotykają polskie firmy. Czasem może to być tylko chwilowa przerwa w dostawie prądu, ale nie brakuje przypadków pożarów, awarii sprzętu, a przede wszystkim szyfrujących ataków ransomware. Każda minuta przestoju generuje ogromne koszty – niezależnie od branży. Dlatego polskie firmy coraz częściej inwestują w rozwiązania Disaster Recovery (DR).

Disaster Recovery to procesy i technologie, które szybko, wydajnie oraz skutecznie pozwalają przywrócić działalność firmy po awarii, znacznie podnosząc poziom jej ciągłości biznesowej.


Dlaczego firmy na całym świecie inwestują w Disaster Recovery? 

  • Coraz szybsza cyfryzacja powoduje, że działalność biznesowa opiera się na stałym dostępie do danych i systemów IT, 
  • Przestoje generują ogromne koszty – zarówno krótko-, jak i długofalowe (przywracanie danych, straty wizerunkowe, kary administracyjne), 
  • Firmy nie są w stanie całkowicie uchronić się przed zagrożeniami związanymi z cyberatakami czy katastrofami naturalnymi, 
  • Zaawansowane rozwiązania DR pozwalają zminimalizować wpływ nawet poważnych awarii na działanie firmy. 

Według raportu Veeam ‘Trendy w ochronie danych 2021’, popularność rozwiązań Disaster Recovery wzrosła o 19% w ciągu dwóch lat. Technologie te szybko, wydajnie oraz skutecznie pozwalają przywrócić działalność firmy po awarii i tym samym znacznie podnieść poziom jej ciągłości biznesowej.

Jeśli polskie przedsiębiorstwa chcą osiągnąć wysoki poziom ciągłości działania swoich systemów IT i zachować konkurencyjność w obliczu coraz poważniejszych zagrożeń powinny już teraz zrobić pierwszy krok w kierunku Disaster Recovery. 

Dlatego w MAIN postanowiliśmy stworzyć “ABC Disaster Recovery” – ebook z solidną dawką praktycznych informacji o rozwiązaniach zwiększających poziom ciągłości biznesowej. Jest to konkretna wiedza, która przyda się także w rozmowach z dostawcą rozwiązań Disaster Recovery.

przewodnik po Disaster Recovery

Sprawdź się!

Nasz przewodnik po Disaster Recovery zawiera specjalny kwestionariusz, który pozwoli Ci ocenić, czy Twoja organizacja jest dobrze przygotowana na niespodziewane przestoje.

Zajmie Ci to tylko kilka minut – zaoszczędź czas i pieniądze.

Zobacz kwestionariusz

 

Jeśli Twoja organizacja szuka sposobów na osiągnięcie ciągłości działania, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

Dowiesz się z niego:

  • Jakie rozwiązania Disaster Recovery są dostępne i gdzie znajdują zastosowanie,
  • Jak działają w praktyce – na podstawie case study z branży fintech,
  • Co powinno znaleźć się w planie odzyskiwania po awarii (Disaster Recovery Plan),
  • Jak osiągnąć wysoki poziom ciągłości działania w 4 krokach.

Zapraszamy do lektury – wierzymy, że po zapoznaniu się z naszym ebookiem z łatwością zrobisz pewny, pierwszy krok w stronę zwiększenia odporności Twojej firmy.

Sprawdź ebook

Zespół MAIN
Zespół MAIN

Budujemy środowiska IT gwarantujące ciągłość działania biznesu. Dostarczamy bezpieczne, łatwo skalowalne rozwiązania chmurowe, dzięki którym możesz skupić się na rozwoju działalności.

Udostępnij znajomym

Zobacz również

Przejrzyj artykuły

Backup Microsoft 365 to usługa, która skutecznie zabezpiecza przed utratą kont użytkowników, skrzynek pocztowych i innych plików pakietu Microsoft 365.

Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

Przeniesienie systemów i migracja do chmury prywatnej w zewnętrznym Data Center to strategiczna zmiana, która może przynieść wiele korzyści.

Jeśli nasz przewodnik po Disaster Recovery zainteresował Cię to napisz i dowiedz się więcej!

Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

Napisz do nas