Chmura to trafna odpowiedź na potrzeby zmieniającej się branży produkcyjnej. Jakie obawy mają firmy, i jak wdrożenie chmury może im pomóc? Więcej w artykule.

Połączenie chmury publicznej, prywatnej i własnej infrastruktury? To możliwe z hybrydą - najbardziej elastycznym rozwiązaniem cloud.

Zobacz nagranie webinaru, na którym opisujemy najważniejsze zagadnienia związane z migracją do chmury.

Przenosisz się do chmury? Dowiedz się, jak wygląda migracja, jakie wyzwania może napotkać Twoja firma i jak sobie z nimi poradzić.

MullenLowe MediaHub zdecydował się na rezygnację z rozbudowy własnej serwerowni i migrację na infrastrukturę w zewnętrznym, certyfikowanym Data Center w Warszawie.

Czym jest chmura, jak działa i jakie są jej zalety i wady - na te i inne pytania odpowiedzieliśmy podczas webinaru w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0.

Robert Kucharczyk, CIO w Inter Cars, o pionierskim wdrożeniu sieci SD-WAN, która połączyła ponad 560 filii firmy w całej Europie.

Czym jest SD-WAN? Jakich zmian wymaga wdrożenie tej technologii we własnej organizacji? Jakie korzyści oferuje ona klientom końcowym?

InteliWISE poszukiwało dostawcy środowiska IT pod usługi świadczone bankowi. Oprócz odpowiedniej wydajności, podstawowym warunkiem było spełnianie wymogów KNF.

Chciałbym się trochę porządzić i porozpychać w chmurze - w sposób, który pozwoli mi skupić się na tym, co lubię najbardziej, czyli dobrej deweloperce.

Silk Software House potrzebował elastycznego środowiska private cloud na potrzeby aplikacji tworzonej dla klienta z branży fintech. Sprawdź opis tego wdrożenia.

Pomagamy przedsiębiorstwom w Polsce wprowadzać innowacje i poprawiać wydajność pracy dzięki usługom chmurowym. Jest to możliwe m.in. dzięki komponentom od HPE.

SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network) pozwala na optymalizację kosztów telekomunikacyjnych dzięki możliwości wykorzystania praktycznie dowolnych łączy.

Sprawdź nasze case study i dowiedz się, dlaczego DSR zdecydowało się na wdrożenie Virtual Private Cloud - chmury prywatnej na współdzielonych serwerach HPE.

Redundancja to jeden z kluczowych parametrów Centrum Danych, bezpośrednio opisującym, na ile jest niezawodne w przechowywaniu danych swoich klientów.

W dobie pandemii, pracy zdalnej i niepewnej sytuacji finansowej, firmy coraz częściej poszukują bezpiecznej i skalowalnej przestrzeni na dane w niższym budżecie.

Turbine Analytics to firma analityczna specjalizująca się w przetwarzaniu danych dla sektora asset management. Sprawdź, jakie korzyści przyniosła jej migracja do MAIN Data Center.

Disaster Recovery as a Service (DRaaS) to zdobywający popularność sposób na szybkie wznowienie funkcjonowania firmy po awarii lub cyberataku. Na czym on polega?

W wielu krajach działalność centrów danych – jeszcze przed pandemią COVID-19 – była klasyfikowana jako „usługi o kluczowym znaczeniu”. Jednocześnie do 2025 roku nawet 80% firm na świecie może zamknąć własne data center. Wybuch pandemii jest jednym z testów, czy rzeczywiście tak będzie?

Polski rynek data center nabrał dynamiki. Świadczą o tym nowe inwestycje – właśnie zrealizowane jak i planowane, szczególnie na rynku warszawskim – ale także procesy konsolidacyjne oraz wzrost znaczenia chmury obliczeniowej.

Komisja Europejska przedstawiła „Strategię w zakresie danych”. Zawiera on pomysł na utworzenie jednolitego, europejskiego rynku danych, w ramach którego będzie możliwy swobodny ich przepływ między krajami, sektorami gospodarki i instytucjami publicznymi.

W 2020 roku organizacje coraz częściej będą podejmować decyzje o przetwarzaniu danych w modelu hybrydowym, będącym połączeniem chmury publicznej i prywatnej oraz wdrożeniu rozbudowanych zasobów na brzegu sieci.

Za koncepcją Disaster Recovery kryją się procesy, polityki i procedury związane z wznowieniem lub utrzymywaniem krytycznej infrastruktury IT.

Firmy – poszukując najlepszych w swojej kategorii rozwiązań albo aby uniknąć tzw. Vendor Lock-in - coraz częściej wybierają strategię multicloud. Polega ona na wykorzystywaniu usług chmurowych różnych producentów.

Za modelem cloud computing przede wszystkim przemawia wygoda jej użytkowania oraz koszty, a także demokratyzacja rozwiązań IT. Dzięki chmurze nawet małe firmy stać na oprogramowanie czy infrastrukturę do tej pory niedostępną ze względu na koszty licencyjne lub ceny sprzętu

Automatyczny backup do chmury jest ciekawym i coraz częściej rozważanym rozwiązaniem. Zadania związane z bezpiecznym przechowywaniem danych spadają bowiem na operatora usługi. Ten zaś zapewnia odpowiednią infrastrukturę i wykwalifikowany zespół specjalistów IT.

Proces migracji części lub całości systemów do środowisk chmurowych może być kłopotliwy i trudny w realizacji. Dlatego powinien zostać poprawnie zaplanowany, przetestowany i zrealizowany w sposób skoordynowany.

Jak dobrać do specyfiki własnego biznesu odpowiedni model chmury – prywatny, publiczny, hybrydowy? Decyzja zależy od usług, z których korzysta przedsiębiorstwo oraz możliwości integracji wybranego modelu z istniejącą infrastrukturą.

Chmura obliczeniowa może być receptą na wiele wyzwań. Jednym z nich jest sprawny i elastyczny rozwój, dostarczanie i utrzymanie aplikacji biznesowych.

Rynek rozwiązań chmurowych przeżywa okres dynamicznego rozwoju. Nowe usługi na rynek wprowadzają zarówno dostawcy o ugruntowanej pozycji, jak i startupy. Równolegle, chmura obliczeniowa ciągle zyskuje nowe obszary zastosowań. Prezentujemy pięć najistotniejszych kierunków rozwoju modelu cloud computing.

Sprawdź jak wygląda migracja maszyn wirtualnych i aplikacji do zewnętrznego centrum danych? W jaki sposób – korzystając z VMware vCloud Director i VMware vCenter – można stworzyć chmurę prywatną dla dowolnego klienta?

Podczas licznych prelekcji na konferencji poruszone zostały kwestie rozwiązania chmurowego, miedzy innymi: jakie ryzyka i wyzwania wiążą się z realizacją działań mających na celu przeniesienie istniejących usług oraz zasobów IT do środowisk cloud computing oraz jak się do nich przygotować.

Oparta na rozwiązaniu Cisco UCS hiperkonwergentna platforma HyperFlex oferuje nowy poziom efektywności działania i możliwości adaptacyjnych w centrum danych. Pozwala też w pełni wykorzystać potencjał infrastruktury opartej o serwery x86. Cisco HyperFlex jest także znakomitą platformą dla serwerów dedykowanych, wynajmowanych w zewnętrznym data center.