Kolokacja w certyfikowanym centrum danych – case study SeaChange Polska

Autor: Zespół MAIN 3 min. czytania

Strefa Eksperta > Case studies i referencje > Kolokacja w certyfikowanym centrum danych – case study SeaChange Polska

Z tego wpisu dowiesz się:

 1. Jakie były potrzeby polskiego oddziału firmy SeaChange
 2. Jakie korzyści płyną z kolokacji w certyfikowanym centrum danych MAIN

Kim jest klient?

SeaChange International Inc, (NASDAQ: SEAC) dostarcza najwyższej klasy technologie streamingu wideo, telewizji linearnej i reklamy wideo dla operatorów, właścicieli treści i nadawców na całym świecie. Technologia SeaChange pozwala na opłacalne uruchomienie i rozwój usług telewizji linearnej premium oraz streamingu direct-to-consumer w celu zarządzania, kształtowania i monetyzacji ich treści.

SeaChange pomaga utrzymać istniejące, a także uzyskać nowe i dodatkowe przychody z reklam w tradycyjnej telewizji i usługach streamingowych dzięki swojej unikalnej technologii reklamowej. SeaChange już od prawie trzech dekad dostarcza rozwiązania premium w zakresie oprogramowania wideo do swojej globalnej bazy klientów.


Potrzeby klienta

Klient poszukiwał profesjonalnego, certyfikowanego centrum danych dla serwerów klasy Enterprise. Firmie zależało na zaawansowanych zabezpieczeniach, w szczególności redundancji (nadmiarowości) na poziomie zasilania, a także wsparciu specjalistów w konserwacji i monitoringu.


Rozwiązanie – kolokacja w centrum danych MAIN

SeaChange otrzymało 3 szafy serwerowe w przestrzeni kolokacyjnej z wielopoziomowym zasilaniem i połączeniem z Internetem dostarczonym przez członka naszego Partner Community – StarNet Telecom. Szafy serwerowe klienta zostały umieszczone w MAIN Data Center WA0 w Warszawie przy ul. Giełdowej, które spełnia najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa, łączności i chłodzenia. Funkcje bezpieczeństwa obejmują:

 • Ochronę obiektu 24/7,
 • System alarmu przeciwpożarowego,
 • Stały monitoring wideo wysokiej rozdzielczości na zewnątrz oraz wewnątrz obiektu,
 • Wielostrefowy system kontroli dostępu, uniemożliwiający wejście osób niepowołanych na teren obiektu oraz do wydzielonych pomieszczeń.

MAIN Data Center WA0 jest również w pełni redundantne we wszystkich zakresach (zasilanie, chłodzenie, łącze internetowe, sprzęt, personel) oraz posiada certyfikat ISO/IEC 27001.

Klient ma stały dostęp do swojego kolokowanego sprzętu. MAIN odpowiada za konserwację połączeń i oferuje kompleksowe wsparcie w przypadku awarii urządzeń. SeaChange może również skorzystać z rozwiązania „smart hands”.

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Otrzymasz maks. 1 mail/mies.  Polecane

  Usługi szyte na miarę

  Opinia klienta

  Aby skutecznie dostarczać naszym klientom wysokiej jakości usługi, szukaliśmy bezpiecznej infrastruktury Data Center, której utrzymanie moglibyśmy powierzyć zaufanemu partnerowi.

  Wybraliśmy kolokację w MAIN, ponieważ ich centrum danych jest w pełni redundantne, a także oferuje kompleksowe wsparcie specjalistów IT. Zyskaliśmy infrastrukturę o parametrach, które pozwalają nam stale zapewniać najwyższej jakości rozwiązania naszej globalnej bazy klientów.

  Jacek Kałucki IT Director, SeaChange Polska

  Udostępnij znajomym

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Chmura prywatna w MAIN zapewnia dostępność aplikacji klienta w ciągu roku na poziomie 99,99%.

  Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

  Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.