Chmura VMware do software developmentu – case study Silk Software House

Autor: Zespół MAIN 2 min. czytania

Strefa Eksperta > Chmura VMware do software developmentu – case study Silk Software House

Z tego wpisu dowiesz się:

 • Przed jakim wyzwaniem stanęła firma Silk Software House
 • Czym cechuje się rozwiązanie Virtual Private Cloud – chmura z wirtualizacją VMware
 • Jaką wartość chmura przynosi klientowi

Kim jest klient?

Silk Software House realizuje dedykowane projekty programistyczne, specjalizując się w PHP, JAVA i mobile developmencie.

 • Firmę w 2013 r. stworzyli menadżerowie i programiści z kilkunastoletnim doświadczeniem w IT.
 • Działa globalnie, a w Polsce zrealizowała projekty dla takich klientów, jak Allegro, Orange i Lotos.

Potrzeby klienta

Silk Software House potrzebował elastycznego środowiska private cloud na potrzeby aplikacji tworzonej dla klienta z branży fintech. Jednym z głównych wymagań była możliwość szybkiej zmiany zasobów w trakcie świadczenia usługi, tak by móc dostosowywać wydajność chmury do potrzeb procesów biznesowych na daną chwilę.


Rozwiązanie – chmura VMware

Zaproponowaliśmy usługę Virtual Private Cloud – czyli chmurę osadzoną na serwerach HPE w naszym certyfikowanym, w pełni redundantnym Data Center. Rozwiązanie cechuje się m.in. nielimitowanym transferem danych oraz wirtualizacją poprzez renomowane oprogramowanie VMware Cloud Director.

Klienci korzystający z Virtual Private Cloud otrzymują bezpłatnie dostęp do panelu VMware vCloud. Co istotne, jest to pełny dostęp administracyjny, dający możliwość korzystania ze wszystkich funkcjonalności zawartych w vCloud, takich jak skalowanie parametrów maszyn wirtualnych, instalacja systemów czy tworzenie połączeń VPN site-to-site.

Dla Silk Software House był to ważny argument za wyborem MAIN, gdyż klient posiada kompetencje i zasoby pozwalające samodzielnie zarządzać środowiskiem. Nie bez znaczenia było też nasze podejście do realizacji projektu, które zostało docenione w referencjach.

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Nie spamujemy - otrzymasz
maks. 2 maile/mies.  Polecane

  Opinia klienta

  Chmura prywatna MAIN zapewnia nam wydajność, zwinność i bezpieczeństwo, które są dziś podstawą software developmentu.

  Usługi realizowane są rzetelnie i terminowo, a dostawca sumiennie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

  Rzeczowe i komunikatywne podejście zespołu MAIN pozwala nam utrzymać dobre relacje biznesowe, a wyróżniające się wysoką jakością usługi świadczą o pełnym profesjonalizmie firmy.

  Marcin Franikowski Senior System Administrator / Co-owner

  Zespół MAIN
  Zespół MAIN

  Budujemy środowiska IT gwarantujące ciągłość działania biznesu. Dostarczamy bezpieczne, łatwo skalowalne rozwiązania chmurowe, dzięki którym możesz skupić się na rozwoju działalności.

  Udostępnij znajomym

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

  Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.

  Firma Domiporta szukała chmury prywatnej od polskiego dostawcy. Z MAIN obniżyli koszty chmury nawet o połowę i zyskali doskonałe wsparcie.

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci są odpowiedzą na każde pytanie. W zrozumiały sposób opiszą sposób działania MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

  Napisz do nas