Infrastruktura IT w modelu IaaS dla agencji MullenLowe MediaHub – case study

Autor: Zespół MAIN 3 min czytania

Strefa Eksperta > Case studies i referencje > Infrastruktura IT w modelu IaaS dla agencji MullenLowe MediaHub – case study

Z tego wpisu dowiesz się:

 1. Przed jakim wyzwaniem w obszarze IT stanęła agencja MullenLowe MediaHub
 2. Jakie były potrzeby agencji w kwestii infrastruktury serwerowej
 3. Jakie rozwiązanie zaproponował i wdrożył zespół MAIN Data Center

Kim jest klient

MullenLowe MediaHub specjalizuje się w rozwiązaniach komunikacji marketingowej, wraz ze zintegrowanym digital marketingiem i domem mediowym, zajmującym się również strategicznym zakupem i planowaniem mediów.

Agencja jako pierwsza w Polsce otrzymała złotą nagrodę EFFIE Long Term Marketing Excellence. Jak mówi prezes MullenLowe, Robert Winiarski: “Liczą się dla nas skutki naszych działań. Nie chciwość i szybki zysk, ale odpowiedzialne, długofalowe budowanie biznesu naszych klientów. Nazywamy to zrównoważonym rozwojem”.

Potrzeby klienta

Agencja, podobnie jak większość przedstawicieli tej branży, korzystała z infrastruktury IT zlokalizowanej we własnej serwerowni. Takie rozwiązanie wciąż kojarzy się z całkowitą kontrolą nad środowiskiem IT. W praktyce jednak oznacza ograniczoną skalowalność, pełną odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie sprzętu i sieci, jak też wysokie koszty rozbudowy o nowe serwery czy przestrzeń dyskową.

W 2018 roku aktualne zasoby serwerowe ponownie przestały wystarczać, a agencja stanęła przed decyzją o dalszym zwiększeniu środowiska. Uznano, że kontynuowanie dotychczasowego modelu w dłuższej perspektywie będzie nieefektywne. Nadszedł czas na zmianę koncepcji.

Polecane

Sprawdź najpopularniejsze usługi MAIN

Rozwiązanie – infrastruktura w modelu IaaS w zewnętrznym Data Center

Podjęto decyzję o rezygnacji z własnej serwerowni na rzecz dzierżawy infrastruktury w zewnętrznym, profesjonalnym Data Center. Za tym rozwiązaniem przemówiły takie czynniki, jak:

 • Niższe koszty – model abonamentowy zamiast samodzielnego zakupu kosztownych maszyn;
 • Przeniesienie odpowiedzialności za infrastrukturę, serwisowanie sprzętu, czy tworzenie kopii zapasowych na Data Center;
 • Scedowanie na usługodawcę kwestii związanych z ochroną danych (agencja podlega przepisom RODO).

Robert Exner, którego firma obsługuje MullenLowe w obszarze IT, należy do MAIN Partner Community od samego początku istnienia tej społeczności – dlatego też zarekomendował MAIN jako potencjalnego dostawcę infrastruktury serwerowej dla agencji.


Opinia klienta

Ulokowanie naszych systemów w zewnętrznym Data Center przełożyło się na ich większą wydajność, a tym samym bardziej komfortową pracę zespołu MullenLowe Poland.

Firma MAIN wzięła też na siebie odpowiedzialność za nasze dane i ich bezpieczeństwo, dzięki czemu możemy skupić się na głównych aspektach naszego biznesu.

Zauważyliśmy również, że jest to rozwiązanie bardziej efektywne kosztowo niż utrzymanie własnej serwerowni.

Polecamy MAIN jako rzetelnego i sprawdzonego dostawcę usług infrastruktury i administracji IT.

Robert Winiarski CEO MullenLowe MediaHub

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Otrzymasz maks. 1 mail/mies.
  Wdrożone środowisko IT

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, MAIN przygotował wydzielone zasoby fizyczne w postaci dedykowanych hostów HP ProLiant i IBM z systemem Windows Server, wraz z przestrzenią dyskową. Środowisko zostało objęte backupem (Veeam Backup & Replication Enterprise Plus), a dodatkowe bezpieczeństwo zapewnił dostęp poprzez VPN.

  Na nowo utworzoną infrastrukturę o wysokiej dostępności (HA) zostały następnie przeniesione zasoby klienta. Priorytetem były zasoby back office, w tym najbardziej newralgiczny z nich – systemy księgowości. Środowisko służy też jako backupowy serwer plików, o pojemności 12 TB. Za migrację do Data Center odpowiadał zespół techniczny MAIN.

  Usługa MAIN IaaS dla agencji MullenLowe jest realizowana do dzisiaj.

  Udostępnij znajomym

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci są odpowiedzą na każde pytanie. W zrozumiały sposób opiszą sposób działania MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Przeniesienie systemów i migracja do chmury prywatnej w zewnętrznym Data Center to strategiczna zmiana, która może przynieść wiele korzyści.

  Poznaj podstawowe zagadnienia oraz praktyczne zastosowania chmury i sprawdź, czy chmura to odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy. Dowiedz się, czym jest replikacja do zapasowego centrum danych.

  Niezależnie od tego, czy migracja do chmury to proces, którego podejmujemy się sami, czy z pomocą dostawcy, możemy wpaść w pułapkę kilku najczęstszych błędów.