Serwery dedykowane dla software house’u – case study Hatomi

Autor: Zespół MAIN 4 min. czytania

Strefa Eksperta > Case studies i referencje > Serwery dedykowane dla software house’u – case study Hatomi

Z tego wpisu dowiesz się:

 1. Jakie były potrzeby software house’u Hatomi
 2. Jakie korzyści czerpie klient z rozwiązania Metal as a Service w MAIN

Kim jest klient

Hatomi specjalizuje się w dostarczaniu dostosowanych do potrzeb klienta rozwiązań informatycznych realizowanych na zamówienie z wykorzystaniem oprogramowania własnego, open-source jak również oprogramowania komercyjnego. Klientami firmy są duże organizacje zarówno w kraju, jak i za granicą.

Firma Hatomi jest jednym z pierwszych członków MAIN Partner Community, a nasza współpraca trwa nieprzerwanie od 2019 roku. Oprócz rozwiązania przedstawionego w niniejszym case study – serwera dedykowanego, zapewniamy Hatomi również wiodące aplikacje biurowe Microsoft 365, które ułatwiają zachowanie ciągłości pracy i komunikację.


Potrzeby klienta

Hatomi poszukiwało bezpiecznej infrastruktury pod środowisko do wewnętrznych projektów i testów, m.in. nowych aplikacji czy frameworków. Firmie zależało na konsolidacji dotychczas rozproszonych aplikacji wewnętrznych oraz umieszczeniu ich w kompleksowo zabezpieczonym centrum danych.


Rozwiązanie – serwery dedykowane

Wdrożyliśmy dla Hatomi rozwiązanie Metal as a Service, czyli wydajną architekturę obliczeniową, która oparta jest na serwerach klasy Enterprise. Dedykowany dla Hatomi, fizyczny serwer HPE wraz z redundantnym dostępem do sieci Internet znajduje się w MAIN Data Center WA0 w Warszawie. Nasi inżynierowie dbają o bezpieczeństwo i utrzymanie serwera, natomiast klient administruje nim samodzielnie.

MAIN Data Center WA0 zapewnia ochronę 24/7, wielostrefowy system kontroli dostępu, systemy alarmowe oraz stały monitoring samego obiektu (CCTV), jak i parametrów budynku. Jest w pełni redundantne – posiada nadmiarowe systemy zasilania i chłodzenia oraz łączniki światłowodowe do trzech niezależnych studni telekomunikacyjnych.

Bezpieczeństwo całego rozwiązania zapewniają m.in. firewall, VPN oraz regularny backup oparty o technologię firmy Veeam® – globalnego lidera rozwiązań do kopii zapasowych.

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Otrzymasz maks. 1 mail/mies.  Polecane

  Usługi szyte na miarę

  Korzyści z serwerów dedykowanych w MAIN

  • Certyfikowane Data Center zapewniające bezpieczeństwo fizyczne, energetyczne oraz środowiskowe,
  • Miejsce kolokacyjne z redundantnym zasilaniem, połączeniem internetowym i chłodzeniem,
  • Sprzęt klasy Enterprise,
  • W przypadku awarii – naprawa serwera w ramach ustalonego SLA,
  • Stałe wsparcie inżynierów MAIN.

  Opinia klienta

  Aby efektywnie wspierać naszych klientów w realizacji ich projektów, szukaliśmy wydajnej i bezpiecznej infrastruktury, której utrzymanie moglibyśmy powierzyć zaufanemu partnerowi.

  Zdecydowaliśmy się na serwery dedykowane od firmy MAIN, a nasza współpraca trwa do dziś - także w ramach ich Partner Community.

  Wybierając MAIN zyskaliśmy bezpieczną infrastrukturę z możliwością łatwej rozbudowy oraz optymalizację kosztów związanych z utrzymaniem fizycznego sprzętu i pracami operacyjnymi.

  Michał Kamiński Co-owner w Hatomi

  Udostępnij znajomym

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

  Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.

  Firma Domiporta szukała chmury prywatnej od polskiego dostawcy. Z MAIN obniżyli koszty chmury nawet o połowę i zyskali doskonałe wsparcie.