Twój przewodnik po chmurze – pobierz bezpłatny ebook

Autor: Zespół MAIN 2 min. czytania

Strefa Eksperta > Twój przewodnik po chmurze – pobierz bezpłatny ebook

To już pewne, że chmura stanowi przyszłość polskich firm. Pokazała nam to chociażby pandemia COVID-19 – przedsiębiorstwa muszą być gotowe na nieprzewidziane okoliczności i szybko dostosowywać do nich swój sposób działania. Chmura jest niezbędnym rozwiązaniem, które pozwala zapewnić sobie taką odporności na zmiany – dla przykładu, firmy, które korzystały z chmury przed wybuchem pandemii, z łatwością przeszły na pracę zdalną.

Według badania EY Polska „Transformacja cyfrowa firm 2020” już co najmniej 64% polskich firm wdrożyło rozwiązania chmurowe (np. pocztę elektroniczną, pakiety biurowe, systemy wspierające zarządzanie finansami, czy CRM). Kolejne 26% jest w trakcie lub planuje rozpocząć implementację w najbliższym czasie. Choć wciąż przodują duże firmy, zdaniem ekspertów chmura to idealne rozwiązanie dla średnich firm, które nie są w stanie budować, a później utrzymywać własnych zaawansowanych rozwiązań IT.

Sprawdź ebook


  • Organizacje, które już korzystają z chmury największą jej wartość widzą w skalowalności, elastyczności oraz uproszczeniu zarządzania środowiskiem IT.
  • Najważniejsze obszary, w których chmura wnosi wartość to magazynowanie, przetwarzanie i analityka danych.

Jeśli polskie przedsiębiorstwa chcą zachować swój poziom konkurencyjności, muszą nadrobić dystans, który dzieli ich od europejskich liderów zarówno pod względem poziomu zastosowania chmury, jak i tempa, w jakim jej wdrożenia postępują. Sami przedsiębiorcy dostrzegają, że jedną z głównych barier ograniczających rozwój chmury w Polsce jest brak świadomości na temat jej zastosowań, zalet i korzyści z nią związanych.

Dlatego w MAIN postanowiliśmy stworzyć Twój przewodnik po chmurze – ebook z solidną dawką praktycznych informacji o możliwościach i zastosowaniach chmury w biznesie. Jest to konkretna wiedza, która przyda się także w rozmowach z dostawcą rozwiązań chmurowych.


Jeśli Twoja organizacja nie podjęła jeszcze pierwszego kroku w stronę chmury, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

Dowiesz się z niego:

  • Dla kogo jest chmura
  • Jakie są rodzaje chmury i który pasuje do Twojej organizacji
  • Jakie są modele świadczenia usług chmurowych
  • Na jakie potrzeby i problemy organizacji odpowiada chmura
  • O co zazwyczaj pytają przedsiębiorcy rozważając chmurę (+ odpowiedzi!)

Zapraszamy do lektury – wierzymy, że po zapoznaniu się z naszym ebookiem z łatwością zrobisz pewny, pierwszy krok w stronę chmury obliczeniowej.

Pobierz za darmo

Zespół MAIN
Zespół MAIN

Budujemy środowiska IT gwarantujące ciągłość działania biznesu. Dostarczamy bezpieczne, łatwo skalowalne rozwiązania chmurowe, dzięki którym możesz skupić się na rozwoju działalności.

Udostępnij znajomym

Zobacz również

Przejrzyj artykuły

Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

Przeniesienie systemów i zasobów do chmury prywatnej w zewnętrznym Data Center to strategiczna zmiana, która może przynieść wiele korzyści.

Sprawdź, jakie zalety niesie wykorzystanie chmury i backupu w przechowywaniu systemów PACS oraz z czym się wiąże zabezpieczanie obrazów medycznych.

Planujesz migrację zasobów do chmury?

Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

Napisz do nas