Czym jest chmura? – obejrzyj nagranie naszego webinaru

Autor: Zespół MAIN

Strefa Eksperta > Czym jest chmura? – obejrzyj nagranie naszego webinaru

27 lipca br., na zaproszenie Związku Pracodawców Polska Miedź, mieliśmy przyjemność poprowadzić webinar pt. „Czym jest chmura?”. Sesja odbyła się w ramach projektu Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0. Wiedzę na temat chmury i dzisiejszych zastosowań rozwiązań cloud przekazywał Paweł Matuszak, System Engineer w MAIN. Poniżej prezentujemy nagranie spotkania.

Agenda webinaru:

 1. Czym jest chmura?
  – Zasada działania
  – Zalety i wady chmury
  – Rodzaje chmur – prywatna, publiczna, hybrydowa, multicloud
  – modele świadczenia usług cloud – IaaS, PaaS, SaaS
 2. Dla kogo jest chmura?
  – Kto może skorzystać najwięcej dzięki chmurze  – jakie organizacje, branże i profile działalności
 3. Mity na temat chmury

Zapraszamy również do zapoznania się z wywiadem z Pawłem Matuszakiem opublikowanym na blogu ZPPM. Fragment rozmowy:

Pandemia pokazała, że w przypadku zespołów rozproszonych i pracy zdalnej Chmura może być doskonałym, a może jedynym wyjściem. Czy firmy, które z niej korzystają, lepiej poradziły sobie z koniecznością reorganizacji pracy?

Zdecydowanie. Firmy, które przeniosły się do Chmury przed pandemią, w bardzo niewielki sposób odczuły przeniesienie pracy z biura do domu. W przypadku firm korzystających ze swojej infrastruktury nagła zmiana trybu pracy okazała się ogromnym wyzwaniem – pojawiły problemy w dostępie do zasobów, trudności komunikacyjne, czy brak kompetencji, aby udostępnić zasoby firmy w sposób bezpieczny na zewnątrz. Doprowadziło to do przerw w działaniu, co przełożyło się na starty finansowe oraz wizerunkowe.

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Otrzymasz maks. 1 mail/mies.  Troska o bezpieczeństwo jest jednym z podstawowych kryteriów wyboru technologii. Czasami wydaje nam się, że to, co mamy przy sobie, pod ręką, np. w laptopie łatwiej jest ochronić. Pan jest przeciwnego zdania, dlaczego?

  Laptop, który mamy pod ręką, to najgorsze miejsce do przechowywania danych – wystarczy kieszonkowiec na skuterze albo jedna wylana kawa i nasze ważne dane biznesowe zostają stracone. Chmura oferuje wiele możliwości zabezpieczenia danych, takich jak zaawansowane mechanizmy kopii zapasowych i duplikowania danych, profesjonalne rozwiązania bezpieczeństwa sieci czy sprzętu oraz wykwalifikowany zespół specjalistów, posiadających doświadczenie w zakresie ochrony danych. Chmura jest tak zaprojektowana i zabezpieczona, żeby była dostępna cały czas.

  Zespół MAIN
  Zespół MAIN

  Budujemy środowiska IT gwarantujące ciągłość działania biznesu. Dostarczamy bezpieczne, łatwo skalowalne rozwiązania chmurowe, dzięki którym możesz skupić się na rozwoju działalności.

  Udostępnij znajomym

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Chmura prywatna w MAIN zapewnia dostępność aplikacji klienta w ciągu roku na poziomie 99,99%.

  Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

  Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci odpowiedzą na każde pytanie. W zrozumiały sposób opiszą sposób działania MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.