MAIN udostępnia infrastrukturę opartą na procesorach Ampere® Altra®

Autor: Zespół MAIN 1 min. czytania

Strefa Eksperta > Rozwiązania > MAIN udostępnia infrastrukturę opartą na procesorach Ampere® Altra®

MAIN wprowadza do oferty infrastrukturę opartą na serwerach HPE ProLiant RL300 Gen11 wyposażonych w wykonane w technologii ARM procesory Ampere® Altra®. Rozwiązania te – zapewniające wysoką wydajność i energooszczędność, więc pozwalają sprostać globalnym wymaganiom zgodności z wymogami ESG.

Od początku działalności MAIN jest otwarty na innowacje.

Dzięki współpracy z Ampere Computing i Hewlett Packard Enterprise mogliśmy jako pierwsi w Polsce przetestować nowe procesory Ampere® Altra® i korzystające z nich serwery HPE ProLiant RL300 Gen11 tuż po ich udostępnieniu, a także zaprojektować oparte na nich rozwiązania.

Serwery są idealne dla klientów oferujących usługi cyfrowe, strumieniowe przesyłanie multimediów, platformy społecznościowe, usługi handlu elektronicznego, finansowe, internetowe oraz te oparte na chmurze, takie jak IaaS, PaaS i SaaS.

Marek Turek Wiceprezes zarządu, MAIN

Ampere® Altra® powstały z myślą o podejściu cloud-native, zakładającym tworzenie i uruchamianie oprogramowania bezpośrednio w chmurze. Procesory te zostały zaprojektowane od podstaw tak, by oferować maksymalną wydajność i efektywność w zastosowaniach typowych dla chmury. W skład rodziny Altra® wchodzą modele 80-i 128-rdzeniowe.

Procesory Ampere® Altra® natywnie obsługują rozwiązania do inferencji AI – m.in. poprzez wsparcie frameworków TensorFlow, PyTorch i ONNX oraz formatu FP16. Rozwiązanie to oferuje nawet 2-krotne przyspieszenie w porównaniu do FP32.

Udostępnij znajomym

Wspieramy Klientów nie tylko w migracji i bieżącym utrzymaniu środowiska, ale szukamy również nowych technologii, które będą jeszcze lepiej odpowiadać potrzebom biznesowym w ramach budżetów, którymi dysponują.

Adam Markowski

Adam Markowski Head of Sales, MAIN


Chcesz przetestować technologię Ampere®? W ramach bezpłatnego Proof of Concept przygotujemy środowisko wirtualne lub kontenerowe, dzięki któremu poznasz zalety tej architektury.

Zapraszamy do kontaktu:

Główne zalety procesorów Ampere® Altra® w architekturze ARM

  • Wysoka wydajność oraz energooszczędność,
  • Nawet 128 rdzeni w 1 procesorze,
  • Zgodność z wymogami ESG (environmental, social responsibility, corporate governance),
  • Stworzona z myślą o chmurze,
  • Zoptymalizowana pod inferencję AI.

Infrastruktura oparta na Ampere® Altra®

Interesuje Cię technologia ARM?

Napisz do nas - odpowiemy na Twoje pytania.

Napisz do nas

Zobacz również

Przejrzyj artykuły

Chmura prywatna w MAIN zapewnia dostępność aplikacji klienta w ciągu roku na poziomie 99,99%.

Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.