Equinix i MAIN Data Center podpisały umowę partnerską

Autor: Zespół MAIN 4 min czytania

Centrum Prasowe > Equinix i MAIN Data Center podpisały umowę partnerską

Firmy Equinix oraz MAIN Data Center rozpoczęły współpracę w oparciu o usługę Equinix Fabric™ i usługi Centrum Danych MAIN.

Dzięki nim klienci mogą bezpośrednio i bezpiecznie łączyć własną rozproszoną infrastrukturę IT i cyfrowe ekosystemy dostawców, takich jak Microsoft Azure i Amazon Web Services. Usługi te pozwalają na migrację całości lub części zasobów informatycznych do chmury, gwarantując ciągłość działania.


Wyzwania klientów

Klienci stoją dziś przed wieloma wyzwaniami. Jednym z najważniejszych są negatywne doświadczenia. Dlatego też działy IT muszą odpowiedzieć na wiele pytań. Jak skutecznie świadczyć usługi informatyczne, gwarantując odpowiedni poziom wydajności wszystkich systemów?

Drugim wyzwaniem jest zapewnienie ciągłości działania, tak aby uniknąć negatywnych doświadczeń klienta i utraty zysków wynikających z niedostępności aplikacji. Konieczne jest zatem zmierzenie wpływu przerw w działaniu krytycznych systemów informatycznych na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Wsparcie w budowaniu hybrydowych środowisk pojedynczej chmury i wielu chmur obliczeniowych

Coraz więcej firm rozważa migrację części lub całości swojej infrastruktury IT do chmury. Jakie zatem kroki należy podjąć w celu wirtualizacji zasobów informatycznych i migracji do chmury hybrydowej lub do chmur kilku dostawców chmury?

Jednym z niezbędnych elementów procesu migracji jest optymalizacja sieci. Optymalizacja ma zapewnić sprawne działanie systemów informatycznych funkcjonujących zarówno we własnym jak i zewnętrznym centrum danych.

Działy IT muszą również odpowiedzieć na pytanie jak przezwyciężyć ograniczenia związane z elastycznością i obniżyć koszty istniejących sieci MPLS i Point-to-Point. Również w przypadku zwiększonego ruchu w sieci i słabszej optymalizacji starzejących się sieci.

Skuteczna strategia i plan modernizacji

Odpowiedzią na te wyzwania jest wspólna oferta firm MAIN i Equinix. Pierwsza z usług to dogłębna analiza i optymalizacja architektury IT. Skuteczne strategie i plany jej modernizacji stosowane przez obie firmy obejmują szczegółową dokumentację realizacji projektu. Uwzględniają właściwe zrozumienie umów SLA – również w zakresie baz danych – oraz utrzymania najwyższych standardów produktów i usług.

Equinix i MAIN Data Center wspierają podczas migracji do chmury

MAIN Data Center i Equinix oferują również usługi związane ze wsparciem podczas migracji do chmury. W tym zapewnienie odpowiednich szkoleń. Dotyczy to infrastruktury informatycznej dostępnej w ramach świadczenia usług chmury obliczeniowej, jak i narzędzi wspomagających zarówno sam proces migracji, jak i zarządzanie rozproszonymi zasobami IT. Obejmują one takie aspekty, jak chmura prywatna, laaS, PaaS, kolokacja, relokacja, migracja. Kolejnym jest  integracja z głównymi dostawcami usług chmury obliczeniowej, takimi jak Microsoft Azure i Amazon Web Services.

Dedykowane środowiska

W ramach usług oferowanych wspólnie z Equinix, firma MAIN oferuje dedykowane środowisko umożliwiające tworzenie wirtualnych serwerów we własnej, dedykowanej infrastrukturze. Firma MAIN zapewnia również dynamiczny przydział zasobów. Prywatna chmura MAIN jest dostępna w Equinix Fabric™.

Ponadto strategie usuwania skutków awarii systemów informatycznych zapewniają ciągłość działania przedsiębiorstwa. Opracowane są wspólnie przez MAIN i Equinix.

Firma MAIN zapewnia dostęp do specjalistycznej wiedzy, która pozwala zoptymalizować usługi sieciowe, obniżyć koszty, zwiększyć elastyczność i wykorzystać gęstość sieci w ramach usługi Equinix Fabric™, a także dzięki zastosowaniu rozwiązania SD-WAN. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy obecnej infrastruktury i strategii IT firmy, specjaliści MAIN Data Center i Equinix opracowują wysoce efektywne rozwiązanie dostosowane do potrzeb firmy i wdrożone w ramach usługi Equinix.

Liderzy IT w różnych krajach na całym świecie zwiększają tempo cyfrowej transformacji i przenoszą więcej funkcji do chmury. Polska nie jest tu wyjątkiem.

W naszym najnowszym badaniu globalnych trendów technologicznych, 65% polskich decydentów w obszarze IT stwierdziło, że planuje przenieść więcej funkcji do chmury. Dwie trzecie z nich zrobi to w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Kanał będzie odgrywał znaczącą rolę w tej zmianie. Niezwykle ważne jest, aby Partnerzy znaleźli sposoby na rozszerzenie swojej oferty w celu dostarczania wartości dla przedsiębiorstw w procesie ich cyfrowej transformacji.

Partnerstwo pomiędzy MAIN i Equinix służy właśnie temu celowi. Umożliwi nam wspólne dotarcie do nowych klientów i współpracę w celu rozwiązania wszelkich wyzwań i wykorzystania każdej okazji, jaką daje nam ten bezprecedensowy okres zakłóceń i zmian.

Robert Busz Dyrektor Zarządzający na Polskę, firma Equinix

Polecane

Sprawdź najpopularniejsze rozwiązania MAIN

Bezpieczeństwo danych dzięki usługom Data Replicator i Equinix Fabric™

Jedną z dodatkowych usług oferowanych przez MAIN i Equinix jest Data Replicator, narzędzie do replikacji danych w bazach danych: Oracle, Microsoft SQL Server dla Oracle, Microsoft SQL Server oraz PostgreSQL. Zapewnia on dostęp do kopii danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym bez wpływu na dostępność i wydajność systemów źródłowych.

Dostarczana przez obie firmy łatwa w obsłudze i intuicyjna usługa Performance Monitor pozwala na monitorowanie i analizę wydajności baz danych w infrastrukturze IT, wskazując na możliwe problemy z wydajnością i precyzyjnie określając ich przyczyny.

Data Replicator działa w centrach danych Equinix

Jest dostępny w ponad 35 lokalizacjach na całym świecie. Z kolei dzięki zastosowaniu globalnych, programowalnych połączeń, klienci korzystający z Equinix Fabric™ mogą łączyć rozproszoną infrastrukturę IT z cyfrowymi ekosystemami.

Rozwiązanie to zapewnia skalowalność, wydajność i łączność poprzez samoobsługowy portal lub API. Poprzez jeden port można uzyskać dostęp do każdego elementu infrastruktury IT w dowolnym momencie. Lokalnie lub z innej odległej lokalizacji. Zapewnia to zachowanie najwyższych standardów w zakresie utrzymania ciągłości działania.

Zespół MAIN
Zespół MAIN

Budujemy środowiska IT gwarantujące ciągłość działania biznesu. Dostarczamy bezpieczne, łatwo skalowalne rozwiązania chmurowe, dzięki którym możesz skupić się na rozwoju działalności.

Udostępnij znajomym

Zobacz również

Przejrzyj artykuły

Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

Przeniesienie systemów i zasobów do chmury prywatnej w zewnętrznym Data Center to strategiczna zmiana, która może przynieść wiele korzyści.

Sprawdź, jakie zalety niesie wykorzystanie chmury i backupu w przechowywaniu systemów PACS oraz z czym się wiąże zabezpieczanie obrazów medycznych.

Planujesz migrację zasobów do chmury?

Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

Napisz do nas