Kolokacja w centrum Warszawy – case study grupy Inter Cars

Autor: Zespół MAIN 4 min. czytania

Strefa Eksperta > Case studies i referencje > Kolokacja w centrum Warszawy – case study grupy Inter Cars

Z tego wpisu dowiesz się:

 1. Jakie były potrzeby grupy Inter Cars w zakresie ciągłości biznesowej
 2. Jakie rozwiązanie zaproponowała grupa EIP wychodząc naprzeciw potrzebom klienta
 3. O wspólnych projektach Inter Cars i EIP Group, w tym pionierskiej sieci SD-WAN

Grupa EIP od wielu lat zapewnia kompleksowe wsparcie klientów w rozwoju środowisk IT i realizacji procesów biznesowych. Nazwa zobowiązuje – w EIP wszystko jest możliwe. To swoisty sposób działania, który trudne zadania i przeszkody pozwala przekształcić w szanse, a tym samym budować biznes odpowiedzialny i nowoczesny.

 

Kim jest klient? 

Inter Cars S.A. to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Oferta spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli.

W skład grupy kapitałowej Inter Cars wchodzą 32 spółki. Firma obecna jest na 17 rynkach Europy, będąc tam jednym z 5 największych przedsiębiorstw w branży.

kolokacja Warszawa

Kolokacja w MAIN – bezpieczeństwo i skalowalność

Spółki Inter Cars i EIP Group łączy wieloletnie partnerstwo – firmy należące do grupy wspierają Inter Cars w zakresie dostawy i serwisu sprzętu, a także oprogramowania ERP – Microsoft NAV (EIP Dynamics). W 2016 roku podjęto decyzję o podwyższeniu poziomu ciągłości działania i skalowalności dla Inter Cars z wykorzystaniem trzeciego Data Center.

MAIN w pełni wsparło klienta w budowie nowego środowiska i migracji. Kolokowanie urządzeń (serwerów, macierzy dyskowych, routerów itp.) Inter Cars w trzeciej serwerowni pozwoliło stworzyć redundantny trójkąt – systemy informatyczne zostały oparte na trzech ośrodkach należących do różnych dostawców i oddzielonych geograficznie. Zapewnia to bardzo wysoki poziom ciągłości biznesowej oraz bezpieczeństwa zasobów.

Nowa przestrzeń kolokacyjna dla grupy Inter Cars znajduje się w nowoczesnym centrum danych MAIN DC WA0 zlokalizowanym w sercu Warszawy – na ul. Giełdowej 7/9. Jest w pełni redundantne (zabezpieczenia, sieci, personel), zapewnia optymalne warunki klimatyczne (temperaturę i wilgotność powietrza), bezpieczeństwo (ochrona fizyczna, ochrona przeciwpożarowa, monitoring video, zasilanie gwarantowane) oraz szybki dostęp do sieci Internet.

kolokacja Warszawa

W centrum danych MAIN firma Inter Cars zyskała skalowalne środowisko IT, które z łatwością dopasowuje się do zmieniających się potrzeb. Ponadto, dzięki partnerstwu MAIN i Equinix klient może korzystać z globalnej sieci szybkich połączeń bezpośrednich. Umożliwia ona połączenie z infrastrukturą dowolnej innej firmy znajdującej się w tej sieci, a tym samym dotarcie do rynków na całym świecie.


Kiedy rozmawialiśmy o napisaniu tego case study, uświadomiłem sobie, że minęło już pięć lat, odkąd firma Inter Cars skolokowała swoje urządzenia w naszym centrum danych.

Patrząc z tej perspektywy jestem dumny z tego, ile udało nam się wspólnie osiągnąć przez ten czas. Nasza współpraca rozwija się, a MAIN oferuje coraz lepsze rozwiązania i szerszą gamę usług.

Marek Turek Wiceprezes MAIN


Korzyści z kolokacji w MAIN:

 • Kompleksowe wsparcie we wdrożeniu, utrzymaniu i rozwoju,
 • Partnerskie podejście do klienta i otwartość na wspólny rozwój,
 • Połączenie z tysiącami dostawców usług w największym ekosystemie infrastruktury IT na świecie,
 • Oddzielna lokalizacja, zwiększająca poziom ciągłości biznesowej,
 • W pełni redundantne Data Center, zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa,
 • Certyfikacje ISO 9001, ISO-IEC 27001.

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Otrzymasz maks. 1 mail/mies.  Polecane

  Usługi szyte na miarę

  Pionierskie wdrożenie sieci SD-WAN

  Niedługo po skolokowaniu zasobów w centrum danych firma Inter Cars wraz z MAIN Interconnection przeprowadziła pionierskie wdrożenie sieci SD-WAN, która połączyła ponad 560 filii w całej Europie.

  Sieć SD-WAN pozwoliła usprawnić zarządzanie ruchem między oddziałami, zniwelować różnice w jakości połączeń, a jednocześnie zredukować koszty. Ponadto wyjątkowo ułatwiła pracę zdalną w dobie pandemii COVID-19.

  Współpraca Inter Cars i MAIN Interconnection ma wymiar stały – inżynierski i konsultingowy. Zespoły specjalistów z obu firm wspólnie przeprowadziły analizę, wdrożenie oraz konfigurację sieci SD-WAN i kontynuują wspólne działania w zakresie sieci, a także bezpieczeństwa.

  Więcej na temat pionierskiego wdrożenia sieci SD-WAN na skalę europejską przeczytasz w wywiadzie “SD-WAN i wirtualizacja sieci w 27 krajach”.

  Grupa EIP aktywnie wspiera Inter Cars w zakresie dostawy i serwisu sprzętu IT, oprogramowania ERP, połączeń sieciowych i bezpieczeństwa. Kolokacja w centrum danych MAIN stale się powiększa, a ponadto MAIN zapewnia również hosting portali internetowych dla całej grupy Inter Cars.


  Co o współpracy mówi klient?

  Cieszymy się z wieloletniej współpracy Inter Cars z Grupą EIP. Korzystamy z usług kilku firm należących do Grupy - EIP Dynamics, MAIN, MAIN Interconnection. Każda z nich jest naszym zaufanym partnerem.

  Możemy polegać na ich profesjonalnym podejściu, a mieliśmy też okazję zostać wspólnie pionierami na skalę europejską. Uczymy się również wiele od siebie nawzajem w zakresie technologii IT dla biznesu.

  Myślę, że wspólnie odniesiemy jeszcze wiele sukcesów.

  Artur Szczepański Chief Technology Officer w Inter Cars

  Udostępnij znajomym

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

  Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.

  Firma Domiporta szukała chmury prywatnej od polskiego dostawcy. Z MAIN obniżyli koszty chmury nawet o połowę i zyskali doskonałe wsparcie.