Kolokacja w centrum Warszawy – case study grupy Inter Cars

Autor: Zespół MAIN 4 min. czytania

Strefa Eksperta > Case studies i referencje > Kolokacja w centrum Warszawy – case study grupy Inter Cars

Z tego wpisu dowiesz się:

 1. Jakie były potrzeby grupy Inter Cars w zakresie ciągłości biznesowej
 2. Jakie rozwiązanie zaproponowała grupa EIP wychodząc naprzeciw potrzebom klienta
 3. O wspólnych projektach Inter Cars i EIP Group, w tym pionierskiej sieci SD-WAN

Grupa EIP od wielu lat zapewnia kompleksowe wsparcie klientów w rozwoju środowisk IT i realizacji procesów biznesowych. Nazwa zobowiązuje – w EIP wszystko jest możliwe. To swoisty sposób działania, który trudne zadania i przeszkody pozwala przekształcić w szanse, a tym samym budować biznes odpowiedzialny i nowoczesny.

 

Kim jest klient? 

Inter Cars S.A. to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Oferta spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli.

W skład grupy kapitałowej Inter Cars wchodzą 32 spółki. Firma obecna jest na 17 rynkach Europy, będąc tam jednym z 5 największych przedsiębiorstw w branży.

kolokacja Warszawa

Kolokacja w MAIN – bezpieczeństwo i skalowalność

Spółki Inter Cars i EIP Group łączy wieloletnie partnerstwo – firmy należące do grupy wspierają Inter Cars w zakresie dostawy i serwisu sprzętu, a także oprogramowania ERP – Microsoft NAV (EIP Dynamics). W 2016 roku podjęto decyzję o podwyższeniu poziomu ciągłości działania i skalowalności dla Inter Cars z wykorzystaniem trzeciego Data Center.

MAIN w pełni wsparło klienta w budowie nowego środowiska i migracji. Kolokowanie urządzeń (serwerów, macierzy dyskowych, routerów itp.) Inter Cars w trzeciej serwerowni pozwoliło stworzyć redundantny trójkąt – systemy informatyczne zostały oparte na trzech ośrodkach należących do różnych dostawców i oddzielonych geograficznie. Zapewnia to bardzo wysoki poziom ciągłości biznesowej oraz bezpieczeństwa zasobów.

Nowa przestrzeń kolokacyjna dla grupy Inter Cars znajduje się w nowoczesnym centrum danych MAIN DC WA0 zlokalizowanym w sercu Warszawy – na ul. Giełdowej 7/9. Jest w pełni redundantne (zabezpieczenia, sieci, personel), zapewnia optymalne warunki klimatyczne (temperaturę i wilgotność powietrza), bezpieczeństwo (ochrona fizyczna, ochrona przeciwpożarowa, monitoring video, zasilanie gwarantowane) oraz szybki dostęp do sieci Internet.

kolokacja Warszawa

W centrum danych MAIN firma Inter Cars zyskała skalowalne środowisko IT, które z łatwością dopasowuje się do zmieniających się potrzeb. Ponadto, dzięki partnerstwu MAIN i Equinix klient może korzystać z globalnej sieci szybkich połączeń bezpośrednich. Umożliwia ona połączenie z infrastrukturą dowolnej innej firmy znajdującej się w tej sieci, a tym samym dotarcie do rynków na całym świecie.


Kiedy rozmawialiśmy o napisaniu tego case study, uświadomiłem sobie, że minęło już pięć lat, odkąd firma Inter Cars skolokowała swoje urządzenia w naszym centrum danych.

Patrząc z tej perspektywy jestem dumny z tego, ile udało nam się wspólnie osiągnąć przez ten czas. Nasza współpraca rozwija się, a MAIN oferuje coraz lepsze rozwiązania i szerszą gamę usług.

Marek Turek Wiceprezes MAIN


Korzyści z kolokacji w MAIN:

 • Kompleksowe wsparcie we wdrożeniu, utrzymaniu i rozwoju,
 • Partnerskie podejście do klienta i otwartość na wspólny rozwój,
 • Połączenie z tysiącami dostawców usług w największym ekosystemie infrastruktury IT na świecie,
 • Oddzielna lokalizacja, zwiększająca poziom ciągłości biznesowej,
 • W pełni redundantne Data Center, zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa,
 • Certyfikacje ISO 9001, ISO-IEC 27001.

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Nie spamujemy - otrzymasz
maks. 2 maile/mies.  Polecane

  Usługi szyte na miarę

  Pionierskie wdrożenie sieci SD-WAN

  Niedługo po skolokowaniu zasobów w centrum danych firma Inter Cars wraz z MAIN Interconnection przeprowadziła pionierskie wdrożenie sieci SD-WAN, która połączyła ponad 560 filii w całej Europie.

  Sieć SD-WAN pozwoliła usprawnić zarządzanie ruchem między oddziałami, zniwelować różnice w jakości połączeń, a jednocześnie zredukować koszty. Ponadto wyjątkowo ułatwiła pracę zdalną w dobie pandemii COVID-19.

  Współpraca Inter Cars i MAIN Interconnection ma wymiar stały – inżynierski i konsultingowy. Zespoły specjalistów z obu firm wspólnie przeprowadziły analizę, wdrożenie oraz konfigurację sieci SD-WAN i kontynuują wspólne działania w zakresie sieci, a także bezpieczeństwa.

  Więcej na temat pionierskiego wdrożenia sieci SD-WAN na skalę europejską przeczytasz w wywiadzie “SD-WAN i wirtualizacja sieci w 27 krajach”.

  Grupa EIP aktywnie wspiera Inter Cars w zakresie dostawy i serwisu sprzętu IT, oprogramowania ERP, połączeń sieciowych i bezpieczeństwa. Kolokacja w centrum danych MAIN stale się powiększa, a ponadto MAIN zapewnia również hosting portali internetowych dla całej grupy Inter Cars.


  Co o współpracy mówi klient?

  Cieszymy się z wieloletniej współpracy Inter Cars z Grupą EIP. Korzystamy z usług kilku firm należących do Grupy - EIP Dynamics, MAIN, MAIN Interconnection. Każda z nich jest naszym zaufanym partnerem.

  Możemy polegać na ich profesjonalnym podejściu, a mieliśmy też okazję zostać wspólnie pionierami na skalę europejską. Uczymy się również wiele od siebie nawzajem w zakresie technologii IT dla biznesu.

  Myślę, że wspólnie odniesiemy jeszcze wiele sukcesów.

  Artur Szczepański Chief Technology Officer w Inter Cars

  Zespół MAIN
  Zespół MAIN

  Budujemy środowiska IT gwarantujące ciągłość działania biznesu. Dostarczamy bezpieczne, łatwo skalowalne rozwiązania chmurowe, dzięki którym możesz skupić się na rozwoju działalności.

  Udostępnij znajomym

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

  Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.

  Firma Domiporta szukała chmury prywatnej od polskiego dostawcy. Z MAIN obniżyli koszty chmury nawet o połowę i zyskali doskonałe wsparcie.

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

  Napisz do nas