Chmura zgodna z KNF – case study InteliWISE S.A.

Autor: Zespół MAIN 3 min. czytania

Strefa Eksperta > Chmura zgodna z KNF – case study InteliWISE S.A.

Z tego wpisu dowiesz się:

 • Przed jakim wyzwaniem stanęła firma InteliWISE
 • Czym cechuje się rozwiązanie Virtual Private Cloud – chmura zgodna z KNF
 • Jaką wartość współpraca przynosi klientowi

Kim jest klient?

InteliWISE S.A. świadczy usługi Conversational AI, dostarczając rozwiązania AI, Voicebot, Chatbot, Omnichannel i Live Chat. Na pokaźnej liście klientów firmy znajdują się takie marki, jak Toyota Bank, Decathlon, Castorama i Canal+.

Produkty InteliWISE wyróżnia m.in. możliwość instalacji on-premise lub w chmurze prywatnej i 100% konfigurowalność, dzięki której klienci mają pełną kontrolę nad treścią, algorytmem AI i prywatnością danych.


Potrzeby klienta

W 2019 r. InteliWISE poszukiwało dostawcy środowiska IT na potrzeby usług świadczonych dla jednego z banków. Kluczowym czynnikiem w wyborze dostawcy było spełnienie szeregu gwarancji wymaganych przez KNF, której nadzorem bank jest objęty. Moovem – warszawski software house, należący do MAIN Partner Community, który współpracuje z InteliWISE – zarekomendował MAIN jako kandydata do realizacji tego projektu.


Rozwiązanie – chmura prywatna zgodna z KNF

Po zapoznaniu się ze specyfiką działalności InteliWISE, w szczególności z potrzebami związanymi z projektem dla banku, MAIN zaproponował wdrożenie środowiska Private Cloud w modelu IaaS (Infrastructure as a Service). Jest to chmura prywatna osadzona na zasobach serwerowych i sieciowych, które są zlokalizowane w certyfikowanym Data Center MAIN na warszawskiej Woli. Za wirtualizację i orkiestrację, podobnie jak w innych środowiskach chmurowych w MAIN, odpowiada oprogramowanie VMware vCloud.

Proponowane rozwiązanie było podstawą do rozmów o współpracy, jednak czynnikiem, który zdecydował o podpisaniu przez InteliWISE umowy z MAIN, było potwierdzenie przez MAIN spełniania wymagań KNF. Odnoszą się one przede wszystkim do zarządzania incydentami, analizy ryzyka oraz przygotowania planu postępowania z ryzykiem, a także komunikacji w tej materii między dostawcą usługi a jej odbiorcą.

Współpraca InteliWISE i MAIN trwa do dzisiaj. W międzyczasie, na wniosek klienta, została przedłużona na czas nieokreślony.

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Otrzymasz maks. 1 mail/mies.  Polecane

  Opinia klienta

  Rzetelność i terminowość w zakresie uruchomienia usług, a także należyta staranność ich świadczenia przez MAIN pozwala zarekomendować tego dostawcę jako solidnego partnera biznesowego.

  InteliWISE S.A. udziela rekomendacji i poleca MAIN jako sprawdzonego dostawcę infrastruktury IT w modelu IaaS.

  Bartłomiej Błuś Dyrektor ds. usług IT&CC

  Udostępnij znajomym

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci są odpowiedzą na każde pytanie. W zrozumiały sposób opiszą sposób działania MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Chmura prywatna w MAIN zapewnia dostępność aplikacji klienta w ciągu roku na poziomie 99,99%.

  Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

  Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.