Chmura zgodna z KNF – case study InteliWISE S.A.

Autor: Zespół MAIN 3 min. czytania

Strefa Eksperta > Chmura zgodna z KNF – case study InteliWISE S.A.

Z tego wpisu dowiesz się:

 • Przed jakim wyzwaniem stanęła firma InteliWISE
 • Czym cechuje się rozwiązanie Virtual Private Cloud – chmura zgodna z KNF
 • Jaką wartość współpraca przynosi klientowi

Kim jest klient?

InteliWISE S.A. świadczy usługi Conversational AI, dostarczając rozwiązania AI, Voicebot, Chatbot, Omnichannel i Live Chat. Na pokaźnej liście klientów firmy znajdują się takie marki, jak Toyota Bank, Decathlon, Castorama i Canal+.

Produkty InteliWISE wyróżnia m.in. możliwość instalacji on-premise lub w chmurze prywatnej i 100% konfigurowalność, dzięki której klienci mają pełną kontrolę nad treścią, algorytmem AI i prywatnością danych.


Potrzeby klienta

W 2019 r. InteliWISE poszukiwało dostawcy środowiska IT na potrzeby usług świadczonych dla jednego z banków. Kluczowym czynnikiem w wyborze dostawcy było spełnienie szeregu gwarancji wymaganych przez KNF, której nadzorem bank jest objęty. Moovem – warszawski software house, należący do MAIN Partner Community, który współpracuje z InteliWISE – zarekomendował MAIN jako kandydata do realizacji tego projektu.


Rozwiązanie – chmura prywatna zgodna z KNF

Po zapoznaniu się ze specyfiką działalności InteliWISE, w szczególności z potrzebami związanymi z projektem dla banku, MAIN zaproponował wdrożenie środowiska Private Cloud w modelu IaaS (Infrastructure as a Service). Jest to chmura prywatna osadzona na zasobach serwerowych i sieciowych, które są zlokalizowane w certyfikowanym Data Center MAIN na warszawskiej Woli. Za wirtualizację i orkiestrację, podobnie jak w innych środowiskach chmurowych w MAIN, odpowiada oprogramowanie VMware vCloud.

Proponowane rozwiązanie było podstawą do rozmów o współpracy, jednak czynnikiem, który zdecydował o podpisaniu przez InteliWISE umowy z MAIN, było potwierdzenie przez MAIN spełniania wymagań KNF. Odnoszą się one przede wszystkim do zarządzania incydentami, analizy ryzyka oraz przygotowania planu postępowania z ryzykiem, a także komunikacji w tej materii między dostawcą usługi a jej odbiorcą.

Współpraca InteliWISE i MAIN trwa do dzisiaj. W międzyczasie, na wniosek klienta, została przedłużona na czas nieokreślony.

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Nie spamujemy - otrzymasz
maks. 2 maile/mies.  Polecane

  Opinia klienta

  Rzetelność i terminowość w zakresie uruchomienia usług, a także należyta staranność ich świadczenia przez MAIN pozwala zarekomendować tego dostawcę jako solidnego partnera biznesowego.

  InteliWISE S.A. udziela rekomendacji i poleca MAIN jako sprawdzonego dostawcę infrastruktury IT w modelu IaaS.

  Bartłomiej Błuś Dyrektor ds. usług IT&CC

  Zespół MAIN
  Zespół MAIN

  Budujemy środowiska IT gwarantujące ciągłość działania biznesu. Dostarczamy bezpieczne, łatwo skalowalne rozwiązania chmurowe, dzięki którym możesz skupić się na rozwoju działalności.

  Udostępnij znajomym

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.

  Firma Domiporta szukała chmury prywatnej od polskiego dostawcy. Z MAIN obniżyli koszty chmury nawet o połowę i zyskali doskonałe wsparcie.

  Pod autorski system CAFM ASIZT Kancelaria Empirias poszukiwała rozwiązania o wysokiej dostępności. Zapewnia ją stabilna chmura prywatna MAIN.

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci są odpowiedzą na każde pytanie. W zrozumiały sposób opiszą sposób działania MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

  Napisz do nas