Kim jest klient?

Silk Software House realizuje dedykowane projekty programistyczne, specjalizując się w PHP, JAVA i mobile developmencie.

  • Firmę w 2013 r. stworzyli menadżerowie i programiści z kilkunastoletnim doświadczeniem w IT.
  • Działa globalnie, a w Polsce zrealizowała projekty dla takich klientów, jak Allegro, Orange i Lotos.

Potrzeby klienta

Silk Software House potrzebował elastycznego środowiska private cloud na potrzeby aplikacji tworzonej dla klienta z branży fintech. Jednym z głównych wymagań była możliwość szybkiej zmiany zasobów w trakcie świadczenia usługi, tak by móc dostosowywać wydajność chmury do potrzeb procesów biznesowych na daną chwilę.

Rozwiązanie – chmura prywatna

Zaproponowaliśmy usługę Virtual Private Cloud – czyli chmurę osadzoną na serwerach HPE w naszym certyfikowanym, w pełni redundantnym Data Center. Rozwiązanie cechuje się m.in. nielimitowanym transferem danych oraz wirtualizacją poprzez renomowane oprogramowanie VMware Cloud Director.

Klienci korzystający z Virtual Private Cloud otrzymują bezpłatnie dostęp do panelu VMware vCloud. Co istotne, jest to pełny dostęp administracyjny, dający możliwość korzystania ze wszystkich funkcjonalności zawartych w vCloud, takich jak skalowanie parametrów maszyn wirtualnych, instalacja systemów czy tworzenie połączeń VPN site-to-site.

Dla Silk Software House był to ważny argument za wyborem MAIN, gdyż klient posiada kompetencje i zasoby pozwalające samodzielnie zarządzać środowiskiem. Nie bez znaczenia było też nasze podejście do realizacji projektu, które zostało docenione w referencjach.

Opinia klienta

Chmura prywatna MAIN zapewnia nam wydajność, zwinność i bezpieczeństwo, które są dziś podstawą software developmentu.

Usługi realizowane są rzetelnie i terminowo, a dostawca sumiennie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Rzeczowe i komunikatywne podejście zespołu MAIN pozwala nam utrzymać dobre relacje biznesowe, a wyróżniające się wysoką jakością usługi świadczą o pełnym profesjonalizmie firmy.

Marcin Franikowski
Senior System Administrator / Co-owner

Zobacz również

2 marzec 2021 Strefa Eksperta

Turbine Analytics to firma analityczna specjalizująca się w przetwarzaniu danych dla sektora asset management. Sprawdź, jakie korzyści przyniosła jej migracja do MAIN Data Center.

25 Maj 2021 Strefa Eksperta

Silk Software House potrzebował elastycznego środowiska private cloud na potrzeby aplikacji tworzonej dla klienta z branży fintech. Sprawdź opis tego wdrożenia.

13 kwiecień 2021 Strefa Eksperta

Sprawdź nasze case study i dowiedz się, dlaczego DSR zdecydowało się na wdrożenie Virtual Private Cloud - chmury prywatnej na współdzielonych serwerach HPE.