InteliWISE S.A. świadczy usługi Conversational AI, dostarczając rozwiązania AI, Voicebot, Chatbot, Omnichannel i Live Chat. Na pokaźnej liście klientów firmy znajdują się takie marki, jak Toyota Bank, Decathlon, Castorama i Canal+.

Produkty InteliWISE wyróżnia m.in. możliwość instalacji on-premise lub w chmurze prywatnej i 100% konfigurowalność, dzięki której klienci mają pełną kontrolę nad treścią, algorytmem AI i prywatnością danych.

Potrzeby klienta

W 2019 r. InteliWISE poszukiwało dostawcy środowiska IT na potrzeby usług świadczonych dla jednego z banków. Kluczowym czynnikiem w wyborze dostawcy było spełnienie szeregu gwarancji wymaganych przez KNF, której nadzorem bank jest objęty. Moovem – warszawski software house, należący do MAIN Partner Community, który współpracuje z InteliWISE – zarekomendował MAIN jako kandydata do realizacji tego projektu.

Rozwiązanie – chmura prywatna

Po zapoznaniu się ze specyfiką działalności InteliWISE, w szczególności z potrzebami związanymi z projektem dla banku, MAIN zaproponował wdrożenie środowiska Private Cloud w modelu IaaS (Infrastructure as a Service). Jest to chmura prywatna osadzona na zasobach serwerowych i sieciowych, które są zlokalizowane w certyfikowanym Data Center MAIN na warszawskiej Woli. Za wirtualizację i orkiestrację, podobnie jak w innych środowiskach chmurowych w MAIN, odpowiada oprogramowanie VMware vCloud.

Proponowane rozwiązanie było podstawą do rozmów o współpracy, jednak czynnikiem, który zdecydował o podpisaniu przez InteliWISE umowy z MAIN, było potwierdzenie przez MAIN spełniania wymagań KNF. Odnoszą się one przede wszystkim do zarządzania incydentami, analizy ryzyka oraz przygotowania planu postępowania z ryzykiem, a także komunikacji w tej materii między dostawcą usługi a jej odbiorcą.

Współpraca InteliWISE i MAIN trwa do dzisiaj. W międzyczasie, na wniosek klienta, została przedłużona na czas nieokreślony.

Opinia klienta

Rzetelność i terminowość w zakresie uruchomienia usług, a także należyta staranność ich świadczenia przez MAIN pozwala zarekomendować tego dostawcę jako solidnego partnera biznesowego.

InteliWISE S.A. udziela rekomendacji i poleca MAIN jako sprawdzonego dostawcę infrastruktury IT w modelu IaaS.

Bartłomiej Błuś
Dyrektor ds. usług IT&CC

Zobacz również

25 Maj 2021 Strefa Eksperta

Silk Software House potrzebował elastycznego środowiska private cloud na potrzeby aplikacji tworzonej dla klienta z branży fintech. Sprawdź opis tego wdrożenia.

13 Maj 2021 Strefa Eksperta

Pomagamy przedsiębiorstwom w Polsce wprowadzać innowacje i poprawiać wydajność pracy dzięki usługom chmurowym. Jest to możliwe m.in. dzięki komponentom od HPE.

2 Mar 2021 Strefa Eksperta

Turbine Analytics to firma analityczna specjalizująca się w przetwarzaniu danych dla sektora asset management. Sprawdź, jakie korzyści przyniosła jej migracja do MAIN Data Center.