InteliWISE S.A. świadczy usługi Conversational AI, dostarczając rozwiązania AI, Voicebot, Chatbot, Omnichannel i Live Chat. Na pokaźnej liście klientów firmy znajdują się takie marki, jak Toyota Bank, Decathlon, Castorama i Canal+.

Produkty InteliWISE wyróżnia m.in. możliwość instalacji on-premise lub w chmurze prywatnej i 100% konfigurowalność, dzięki której klienci mają pełną kontrolę nad treścią, algorytmem AI i prywatnością danych.

Potrzeby klienta

W 2019 r. InteliWISE poszukiwało dostawcy środowiska IT na potrzeby usług świadczonych dla jednego z banków. Kluczowym czynnikiem w wyborze dostawcy było spełnienie szeregu gwarancji wymaganych przez KNF, której nadzorem bank jest objęty. Moovem – warszawski software house, należący do MAIN Partner Community, który współpracuje z InteliWISE – zarekomendował MAIN jako kandydata do realizacji tego projektu.

Rozwiązanie – chmura prywatna

Po zapoznaniu się ze specyfiką działalności InteliWISE, w szczególności z potrzebami związanymi z projektem dla banku, MAIN zaproponował wdrożenie środowiska Private Cloud w modelu IaaS (Infrastructure as a Service). Jest to chmura prywatna osadzona na zasobach serwerowych i sieciowych, które są zlokalizowane w certyfikowanym Data Center MAIN na warszawskiej Woli. Za wirtualizację i orkiestrację, podobnie jak w innych środowiskach chmurowych w MAIN, odpowiada oprogramowanie VMware vCloud.

Proponowane rozwiązanie było podstawą do rozmów o współpracy, jednak czynnikiem, który zdecydował o podpisaniu przez InteliWISE umowy z MAIN, było potwierdzenie przez MAIN spełniania wymagań KNF. Odnoszą się one przede wszystkim do zarządzania incydentami, analizy ryzyka oraz przygotowania planu postępowania z ryzykiem, a także komunikacji w tej materii między dostawcą usługi a jej odbiorcą.

Współpraca InteliWISE i MAIN trwa do dzisiaj. W międzyczasie, na wniosek klienta, została przedłużona na czas nieokreślony.

Opinia klienta

Rzetelność i terminowość w zakresie uruchomienia usług, a także należyta staranność ich świadczenia przez MAIN pozwala zarekomendować tego dostawcę jako solidnego partnera biznesowego.

InteliWISE S.A. udziela rekomendacji i poleca MAIN jako sprawdzonego dostawcę infrastruktury IT w modelu IaaS.

Bartłomiej Błuś
Dyrektor ds. usług IT&CC

Zobacz również

13 kwiecień 2021 Strefa Eksperta

Sprawdź nasze case study i dowiedz się, dlaczego DSR zdecydowało się na wdrożenie Virtual Private Cloud - chmury prywatnej na współdzielonych serwerach HPE.

2 marzec 2021 Strefa Eksperta

Turbine Analytics to firma analityczna specjalizująca się w przetwarzaniu danych dla sektora asset management. Sprawdź, jakie korzyści przyniosła jej migracja do MAIN Data Center.

25 Maj 2021 Strefa Eksperta

Silk Software House potrzebował elastycznego środowiska private cloud na potrzeby aplikacji tworzonej dla klienta z branży fintech. Sprawdź opis tego wdrożenia.