Chmura prywatna dla produkcji – case study DSR

Autor: Zespół MAIN 2 min. czytania

Strefa Eksperta > Chmura prywatna dla produkcji – case study DSR

Z tego wpisu dowiesz się:

 • Przed jakim wyzwaniem stanęła firma DSR
 • Czym cechuje się rozwiązanie Virtual Private Cloud, które zaproponował i wdrożył zespół MAIN
 • Jaką wartość współpraca przynosi klientowi

Kim jest klient?

DSR świadczy usługi doradcze i rozwiązania informatyczne, które zwiększają efektywność działania przedsiębiorstw z sektora produkcyjnego.

 • Firma zapewnia optymalizację i integrację procesów wewnętrznych, co prowadzi do dynamicznego rozwoju działalności jej klientów.
 • Jako kryterium sukcesu realizowanych projektów IT wskazuje uzyskiwanie przez swoich klientów jak najszybszego zwrotu z inwestycji.

Jak doszło do współpracy?

W ramach wsparcia IT dla biznesu DSR wdraża i obsługuje m.in. rozwiązania z autorskiego pakietu DSR 4FACTORY, usprawniające różne obszary działania firmy produkcyjnej. Sercem pakietu jest system ERP 4FACTORY, bazujący na amerykańskim oprogramowaniu QAD Adaptive ERP.

W 2019 r. producent QAD ogłosił, że system – który dotychczas mógł być instalowany on premise zarówno u dostawcy (jak DSR), jak i klienta – będzie mógł być umiejscowiony tylko w chmurze. DSR, chcąc rozwijać działalność związaną z systemem ERP, podjęło decyzję o migracji ERP 4FACTORY do chmury.

Chmura prywatna pod system ERP

Firma MOOVEM, współpracująca z DSR oraz z MAIN w zakresie projektów transformacji cyfrowej, zarekomendowała MAIN jako kandydata do realizacji projektu. Po wspólnych konsultacjach z zespołem MAIN oraz rozważeniu różnych rozwiązań, DSR zdecydowało się na wdrożenie produktu Virtual Private Cloud – chmury prywatnej, osadzonej na współdzielonych serwerach HPE.

Główne cechy środowiska:

 • Wirtualizacja, obsługa i monitoring poprzez VMware vCloud
 • Codzienny backup wszystkich maszyn wirtualnych z użyciem oprogramowania Veeam
 • Monitoring maszyn fizycznych HPE realizowany poprzez systemy Zabbix
 • Środowisko dostarczone w architekturze Fault Tolerance
 • Zapewnione rozwiązania do budowy środowisk w architekturze wysokiej dostępności (HA – High Availability)

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Otrzymasz maks. 1 mail/mies.  Polecane

  Sprawdź najpopularniejsze usługi MAIN

  Projekt jest realizowany w modelu IaaS, dzięki czemu DSR zarządza swoją chmurą dla produkcji w pełni samodzielnie – korzystając z wdrożonych przez MAIN narzędzi VMware.

  Po udanych, kilkutygodniowych testach klient podjął decyzję o wdrożeniu środowiska produkcyjnego i tym samym dłuższą współpracę z MAIN, trwającą do dzisiaj. Od startu projektu w 2019 r., użytkowana przez DSR chmura prywatna regularnie poszerza się o kolejne maszyny wirtualne.


  Opinia klienta

  Naszą misją jest zwiększanie efektywności przedsiębiorstw produkcyjnych. Pomagamy im tworzyć przewagę konkurencyjną w oparciu o nowe technologie.

  Chmura prywatna MAIN wspiera nas w realizacji tego celu, gwarantując stabilność, wydajność, a przede wszystkim bezpieczeństwo naszych systemów dla firm produkcyjnych z oferty DSR 4FACTORY.

  Jesteśmy spokojni wiedząc, że korzystamy z najwyższej klasy rozwiązań chmurowych.

  Piotr Rojek Prezes Zarządu DSR S.A.

  Udostępnij znajomym

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci są odpowiedzą na każde pytanie. W zrozumiały sposób opiszą sposób działania MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Chmura prywatna w MAIN zapewnia dostępność aplikacji klienta w ciągu roku na poziomie 99,99%.

  Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

  Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.