Chmura pod zarządzanie nieruchomościami – case study Empirias

Autor: Zespół MAIN 3 min. czytania

Strefa Eksperta > Case studies i referencje > Chmura pod zarządzanie nieruchomościami – case study Empirias

Z tego wpisu dowiesz się:

  1. Jakiego rozwiązania IT poszukiwała Kancelaria Techniczna Empirias.
  2. Jakie korzyści zyskała Kancelaria po przeniesieniu swojego systemu ASIZT do chmury prywatnej MAIN.

Kim jest klient

Kancelaria Techniczna Empirias posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów związanych z przejęciem, eksploatacją oraz użytkowaniem nieruchomości. Firma stworzyła i oferuje autorski system do zarządzania nieruchomościami oraz infrastrukturą techniczną ASIZT CAFM.

Służy on do integracji, nadzorowania, planowania i sterowania wszelkimi procesami związanymi z zarządzaniem, kontrolą, obsługą techniczną i eksploatacją zaawansowanych nieruchomości. Wykorzystywany jest już m.in. na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, Międzynarodowych Targach Gdańskich AMBEREXPO czy Akademii Leona Koźmińskiego.

KT Empirias należy również do grona członków Partner Community MAIN.


Potrzeby klienta

Kancelaria Empirias poszukiwała rozwiązania chmurowego właśnie pod system ASIZT CAFM, aby zapewnić stabilność działania i dostępność z dowolnego miejsca oraz dowolnego urządzenia – także w formie aplikacji mobilnej.

System CAFM ASIZT stanowi podstawę kompleksowej obsługi infrastruktury technicznej, tworząc środowisko do zarządzania i komunikacji dla wszystkich użytkowników nieruchomości, bez względu na jej rodzaj. Sprawdza się w nieruchomościach komercyjnych, handlowych czy magazynowych, a także użyteczności publicznej. Z uwagi na to kluczowym dla klienta elementem było zapewnienie stabilności chmury, na której oparty będzie system CAFM ASIZT.


Udostępniamy nasz system dla obiektów, które działają przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, realizując procesy dotyczące wszystkich aspektów funkcjonowania nieruchomości ze strony technicznej i administracyjnej.

W związku z tym kluczowa jest dla nas stała dostępność systemu CAFM ASIZT, a tym samym infrastruktury, na której się znajduje.

Na pewnym poziomie potrzeb technologicznych cena ma drugorzędne znaczenie, a kluczowa są jakość i stabilność systemów.

Krzysztof Ratyński Prezes Zarządu w Kancelarii Technicznej Empirias Sp. z o.o.


Wybór rozwiązania i wdrożenie

Z oferty MAIN klient wybrał chmurę prywatną (Virtual Private Cloud) w modelu IaaS, czyli Infrastructure-as-a-Service. W tym modelu firma Empirias KT otrzymała bezpośredni dostęp do infrastruktury, na której oparta jest jej usługa. Klient samodzielnie zarządza swoim środowiskiem, natomiast inżynierowie MAIN dbają o utrzymanie sprzętu i przestrzeni serwerowej tak, aby środowisko klienta działało stale oraz wydajnie.

Migracja systemu CAFM ASIZT do stabilnej chmury MAIN przebiegła szybko i bezproblemowo według wcześniej ustalonych procedur, a klienci firmy Empirias szybko odczuli przyspieszenie funkcjonowania usługi. Cel, jakim było osadzenie autorskiego systemu CAFM na stabilnej chmurze został w pełni osiągnięty.

#darmowyebook

Przewodnik po chmurze

Korzyści z chmury prywatnej w MAIN

MAIN oferuje stabilne i wysoce dostępne środowisko dzięki:

  • Wykorzystaniu wiodącego sprzętu i oprogramowania do wirtualizacji (VMware),
  • Utworzeniu środowiska w architekturze High Availability,
  • Gwarantowanej redundancji m.in.: sprzętu, zasilania i łączy internetowych,
  • Stałemu monitoringowi wydajności i działania infrastruktury przez inżynierów MAIN.

Opinia klienta

Niedługo minie rok od przeniesienia systemu CAFM ASIZT do środowiska MAIN. Przez cały ten okres nie doszło do ani jednego zdarzenia mającego wpływ na ograniczenie dostępności do systemu CAFM ASIZT.

Ten fakt znaczy więcej niż powtarzane slogany reklamowe i deklaracje w środowisku dostawców usług Cloud.

Krzysztof Ratyński Prezes Zarządu w Kancelarii Technicznej Empirias Sp. z o.o.

Zespół MAIN
Zespół MAIN

Budujemy środowiska IT gwarantujące ciągłość działania biznesu. Dostarczamy bezpieczne, łatwo skalowalne rozwiązania chmurowe, dzięki którym możesz skupić się na rozwoju działalności.

Udostępnij znajomym

Zobacz również

Przejrzyj artykuły

Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.

Firma Domiporta szukała chmury prywatnej od polskiego dostawcy. Z MAIN obniżyli koszty chmury nawet o połowę i zyskali doskonałe wsparcie.

Planujesz migrację zasobów do chmury?

Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

Napisz do nas