System ERP w chmurze MAIN – case study EIP Dynamics

Autor: Zespół MAIN 4 min. czytania

Strefa Eksperta > Case studies i referencje > System ERP w chmurze MAIN – case study EIP Dynamics

Z tego wpisu dowiesz się:

 1. Jak powstała wspólna oferta MAIN i EIP Dynamics
 2. Jak wspólne środowisko referencyjne sprawdza się w praktyce
 3. Jakie korzyści płyną z wdrożenia ERP w chmurze – Microsoft Dynamics 365 Business Central na chmurze MAIN

EIP Dynamics i MAIN

EIP Dynamics dostarcza kompleksowe oprogramowanie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Od początku działalności firma specjalizuje się we wdrożeniach oraz tworzeniu rozwiązań branżowych opartych o technologię Microsoft Dynamics. EIP Dynamics jest Złotym Partnerem Microsoft, a także trzykrotnym laureatem nagrody Partner of the Year.

Firma świadczy usługi dla wielu klientów z Europy Zachodniej – szczególnie na rynku brytyjskim. Do grona ich klientów zaliczają się m.in.: Booksy, Inter Cars, Konica Minolta, Goodyear, Danone i Ramirent.

EIP Dynamics oraz MAIN należą do EIP Group. Odpowiadając na potrzeby rynku, spółki należące do Grupy łączą swoje kompetencje, ponieważ współtworzą elastyczne, bezpieczne rozwiązania IT i kompleksowo wspierając klientów w realizacji procesów biznesowych.


Wspólny projekt – ERP w chmurze dla Microsoft Dynamics 365 Business Central

Pomysł na stworzenie środowisk referencyjnych powstał w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez potencjalnych klientów, którzy coraz częściej zwracali się do EIP Dynamics z prośbą o zarekomendowanie parametrów środowiska IT pod wdrażany system Microsoft Dynamics 365 Business Central.

Działając ręka w rękę z naszą siostrzaną spółką MAIN, zauważyliśmy potrzebę zbudowania referencyjnego środowiska IT, wstępnie przygotowanego według potrzeb klientów chcących skorzystać z platformy Microsoft Dynamics 365 Business Central.

Wspólnie z MAIN stworzyliśmy więc infrastrukturę IT dedykowaną dla różnej wielkości firm.

Rafał Barnowski Head of Sales and Marketing, EIP Dynamics

Środowiska referencyjne ERP w chmurze oparte o chmurę MAIN umożliwiają oferowanie sprawdzonego, chmurowego rozwiązania. Każde z nich jest przygotowywane na podstawie doświadczenia i wiedzy inżynierów MAIN w zakresie budowy stabilnych środowisk IT w modelu IaaS oraz z uwzględnieniem dokładnych potrzeb klienta, w tym:
 • Liczby użytkowników,
 • Istniejących integracji,
 • Wdrożonych modułów Dynamics 365 Business Central i ilości zasobów wymaganych do ich działania,
 • Wymagań dot. bezpieczeństwa,
 • Wymagań dot. backupu.
Każde środowisko znajduje się w centrum danych MAIN DC WA0 przy ul. Giełdowej w Warszawie i oparte jest na sprzęcie oraz oprogramowaniu klasy Enterprise od takich dostawców jak VMware, HPE, czy Zabbix. Ośrodek posiada certyfikaty ISO 9001 i 27001. Zespół inżynierów MAIN dba o monitoring i administrację.

Przenieś system ERP do chmury

Zyskaj wydajność i wsparcie techniczne

Przykład wdrożenia – Nordic Natural Pharma

Klient firmy EIP Dynamics, dystrybutor preparatów uzupełniających dietę Nordic Natural Pharma, poszukiwał nowego dostawcy, który zagwarantuje kompleksowe zarządzanie oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Istotne było profesjonalne wsparcie działu technicznego z szybkim czasem reakcji, a także elastyczność całego środowiska. Firma potrzebowała rozwiązania odpowiadającego planom stałego, szybkiego rozwoju.

MAIN przygotował dedykowane środowisko – chmurę VMware pod system ERP Dynamics 365 Business Central – oraz objął je administracją, monitoringiem oraz wsparciem technicznym 24/7.

Paweł Król Head of Cloud Engineering and Operations, MAIN

Z uwagi że zbliżało się wygaśnięcie umowy klienta u poprzedniego dostawcy potrzebna była szybka reakcja inżynierów MAIN. Analiza starego środowiska, przygotowanie nowego oraz migracja zostały przeprowadzone przez zespół w trybie pilnym, w taki jednak sposób, aby zapewnić ciągłość działania dla klienta.


Opinia klienta

MAIN oraz EIP Dynamics posiadają niezbędne doświadczenie, narzędzia i procesy, aby wdrożyć oraz utrzymać system ERP Dynamics 365 Business Central. Całość działa stabilnie, a dane są bezpieczne.

Cenię sobie również dobry kontakt z przedstawicielami obu spółek. Mogę polecić MAIN i EIP Dynamics jako sprawdzonych dostawców usług IT.

Agnieszka Wiśniewska-Dylon Chief Accountant


Korzyści wynikające z ERP w chmurze

 • Elastyczność i skalowalność środowiska – ponieważ daje to możliwość wprowadzania dynamicznych zmian do posiadanych zasobów,
 • Bezpieczeństwo – z uwagi że MAIN gwarantuje środowisko wysokiej dostępności i połączenia VPN,
 • Wygoda pracy – gdyż daje możliwość pracy z dowolnego miejsca i sprzętu dzięki zdalnemu dostępowi,
 • Stałe wsparcie zespołu inżynierów MAIN – ponieważ kontakt poprzez system zgłoszeniowy z czasami reakcji do 1 godziny.

Zaobserwowaliśmy pewną powtarzalność zestawów infrastruktury dla klientów z określonym typem wdrożenia. Co więcej, coraz częściej firmy szukają u nas wsparcia nie tylko w zakresie samych aplikacji, gdzie EIP Dynamics jest ekspertem, ale również parametrów środowiska IT.

W związku z tym skorzystaliśmy z doświadczenia MAIN w zakresie tworzenia wydajnej i stabilnej infrastruktury chmurowej. Razem przygotowaliśmy konkurencyjną ofertę na rynek, a referencyjne środowiska IT w MAIN Data Center są już gotowe i opisane w formie kilku standardowych wersji.

Ponadto, inżynierowie MAIN zapewniają profesjonalną opiekę nad każdym ze środowisk. Mamy więc punkt wyjścia do rozmowy z klientami, dla których aspekt infrastruktury IT może być zbyt skomplikowany, albo po prostu nie chcą się nim zajmować.

Rafał Barnowski Head of Sales and Marketing, EIP Dynamics

Więcej o EIP Dynamics, działalności spółki, realizowanych przez nią projektach oraz współpracy z MAIN przeczytasz w wywiadzie z Rafałem Barnowskim, Head of Sales and Marketing w EIP Dynamics.

Udostępnij znajomym

Szukasz chmury pod system ERP?

Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

Zobacz również

Przejrzyj artykuły

Backup Microsoft 365 to usługa, która skutecznie zabezpiecza przed utratą kont użytkowników, skrzynek pocztowych i innych plików pakietu Microsoft 365.

Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

Przeniesienie systemów i migracja do chmury prywatnej w zewnętrznym Data Center to strategiczna zmiana, która może przynieść wiele korzyści.