Virtual Private Cloud pod platformę aukcyjną – case study Carrot

Autor: Zespół MAIN 4 min. czytania

Strefa Eksperta > Case studies i referencje > Virtual Private Cloud pod platformę aukcyjną – case study Carrot

Z tego wpisu dowiesz się:

  1. Z jakimi wyzwaniami mierzyła się firma Carrot
  2. Jakie rozwiązanie zaproponowali inżynierowie MAIN
  3. Jakie korzyści płyną z chmury prywatnej

Kim jest klient?

Firma Carrot to właściciel platformy aukcyjnej, na której licytować można uszkodzone pojazdy bezpośrednio od klientów polskich towarzystw ubezpieczeniowych (m.in. TUIR Warta, Ergo Hestia i Interrisk). Spółka jest obecna w całej Polsce, posiada sieć placów, flotę lawet oraz zapewnia kompleksowy proces zagospodarowania pozostałości po szkodach komunikacyjnych.

Potrzeby klienta

W swoim serwisie aukcyjnym firma Carrot korzysta z autorskiego oprogramowania, które dostosowane jest do jej modelu biznesowego. Wraz z rozwojem systemu, zwiększały się też potrzeby dotyczące parametrów infrastruktury, na której był oparty. Podczas poszukiwania nowego rozwiązania spółka kładła szczególny nacisk na spełnienie takich parametrów, jak:

  • Wysoki poziom dostępności i bezpieczeństwa dla całego serwisu aukcyjnego,
  • Stały monitoring oraz analiza zarówno warstwy sprzętowej, jak i oprogramowania,
  • Profesjonalne utrzymanie i administracja,
  • Wysoka jakość całości infrastruktury.

Firma Carrot zdecydowała się nie inwestować we własne centrum danych, co aktualnie łączy się z wieloma trudnościami spowodowanymi niedoborem sprzętu oraz specjalistów IT. W związku z sytuacją na rynku spółka rozważała dwa rozwiązania – migrację platformy aukcyjnej do chmury publicznej lub skorzystanie z usług partnera technologicznego, który przejąłby zadanie utrzymania całości infrastruktury.

Platforma aukcyjna

Po analizie dostępnych rozwiązań okazało się, że przeniesienie systemu 1:1 do chmury publicznej byłoby nieoptymalne, a system wymagałby znaczącego dostosowania do architektury Public Cloud. W związku z tym firma Carrot zdecydowała się na współpracę z dostawcą oferującym chmurę prywatną.

Dlaczego MAIN?

Do wyboru MAIN przekonało nas kilka istotnych aspektów ich oferty. MAIN zaoferował nam bardzo wysoką jakość – pod względem infrastruktury oraz kompetencji – w przystępnej cenie.

Terminy realizacji projektu i sam pomysł na przeprowadzenie przedsięwzięcia, pasowały idealnie do naszych potrzeb. Istotne znaczenie ma także bliskość Data Center MAIN i naszej spółki w obrębie Warszawy.

Przede wszystkim jednak przekonało nas partnerskie podejście MAIN na każdym etapie współpracy – przy analizie środowiska, opracowywaniu oferty czy planowaniu migracji. Jesteśmy zawsze traktowani jak ważny klient, a nie mail na końcu listy.

Maciej Seroczyński Chief Information Officer, Carrot


Rozwiązanie – Virtual Private Cloud (VPC)

Po analizie aktualnego środowiska zespół MAIN zaproponował firmie Carrot chmurę prywatną opartą na sprzęcie klasy Enterprise i oprogramowaniu lidera wirtualizacji – VMware. Taka konfiguracja gwarantuje wysoką wydajność, skalowalność oraz bezpieczeństwo platformy aukcyjnej.

Inżynierowie MAIN zapewnili również skuteczną procedurę wdrażania, administrację i utrzymanie środowiska oraz monitoring maszyn wirtualnych. VPC oparte na infrastrukturze MAIN zapewnia wysoki poziom ciągłości działania dzięki zautomatyzowanemu backupowi od firmy Veeam.


Wdrożenie i przebudowa

Po przeprowadzeniu dokładnej analizy dotychczasowego środowiska, w porozumieniu z klientem zdecydowaliśmy się na rozbicie projektu na dwie fazy: migrację maszyn wirtualnych 1:1 na stabilną infrastrukturę, a następnie przebudowę i unowocześnienie architektury.

W ciągu tygodnia przeprowadziliśmy w pełni pierwszą fazę projektu:

  • Analizę środowiska,
  • Opracowanie, przedstawienie i konsultację oferty,
  • Przygotowanie do migracji,
  • Migrację maszyn wirtualnych do nowego środowiska.

W ciągu trzech dni rozpoznaliśmy obszary, których usprawnienie znacznie podniosło wydajność systemu. Po przeprowadzeniu performance monitoring baz danych inżynierowie MAIN byli gotowi do drugiej fazy projektu. Na czas projektowania i tworzenia konfiguracji docelowej podnieśliśmy parametry maszyn, na których znajdowała się platforma aukcyjna, aby zapewnić jej ciągłość działania.

Finalnie uruchomiliśmy bezpieczną i wydajną architekturę wysokiej dostępności (HA), w której ruch użytkowników wewnętrznych i zewnętrznych (użytkownicy platformy aukcyjnej) są rozdzielone.

W trakcie całego procesu – od uruchomienia środowiska w MAIN, po fazę jego utrzymania i rozwoju, pozostajemy w stałym kontakcie z klientem.

Jest dla nas szczególnie istotne, aby na każdym kroku nasze działania były transparentne, a oferta dopasowana do potrzeb firmy.

Kluczem jest zrozumienie wyzwań, z którymi mierzy się klient i zapewnienie odpowiednich rozwiązań. Bieżący i otwarty dialog jest podstawą wspólnego sukcesu.

Adam Markowski

Adam Markowski Head of Sales, MAIN

Polecane

Usługi szyte na miarę

Korzyści z chmury prywatnej w MAIN

Przenosząc swoją platformę aukcyjną na chmurową architekturę MAIN firma Carrot zyskała:

  • Stabilne i wydajne środowisko umożliwiające działania platformy bez zaburzeń, nawet przy dużym obciążeniu – np. w momencie zapadania aukcji,
  • Bezpieczną oraz elastyczną przestrzeń zapewniającą stałą dostępność,
  • Utrzymanie i monitoring infrastruktury na najwyższym poziomie, a także naprawę awarii zgodnie z ustalonymi SLA,
  • Modularne rozwiązanie chmurowe, które umożliwia dalszy, stopniowy rozwój autorskiego systemu.

Opinia klienta

Migracja do chmury MAIN zapewniła nam poczucie spokoju - możemy mieć pewność, że nasz serwis aukcyjny będzie działał niezawodnie i stabilnie.

W przypadku jakichkolwiek problemów możemy też liczyć na szybką oraz profesjonalną pomoc inżynierów.

Przez ostatnie pół roku wraz z MAIN udało nam się osiągnąć ogromny sukces. Zyskaliśmy również potencjał do rozwoju i wsparcie zaufanego partnera.

Maciej Seroczyński Chief Information Officer, Carrot

Udostępnij znajomym

Planujesz migrację zasobów do chmury?

Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

Zobacz również

Przejrzyj artykuły

Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.

Firma Domiporta szukała chmury prywatnej od polskiego dostawcy. Z MAIN obniżyli koszty chmury nawet o połowę i zyskali doskonałe wsparcie.