Virtual Private Cloud pod platformę aukcyjną – case study Carrot

Autor: Zespół MAIN 4 min. czytania

Strefa Eksperta > Case studies i referencje > Virtual Private Cloud pod platformę aukcyjną – case study Carrot

Z tego wpisu dowiesz się:

 1. Z jakimi wyzwaniami mierzyła się firma Carrot
 2. Jakie rozwiązanie zaproponowali inżynierowie MAIN
 3. Jakie korzyści płyną z chmury prywatnej

Kim jest klient

Firma Carrot to właściciel platformy aukcyjnej, na której licytować można uszkodzone pojazdy bezpośrednio od klientów polskich towarzystw ubezpieczeniowych (m.in. TUIR Warta, Ergo Hestia i Interrisk). Spółka jest obecna w całej Polsce, posiada sieć placów, flotę lawet oraz zapewnia kompleksowy proces zagospodarowania pozostałości po szkodach komunikacyjnych.


Potrzeby klienta

W swoim serwisie aukcyjnym firma Carrot korzysta z autorskiego oprogramowania, które dostosowane jest do jej modelu biznesowego. Wraz z rozwojem systemu, zwiększały się też potrzeby dotyczące parametrów infrastruktury, na której był oparty. Podczas poszukiwania nowego rozwiązania spółka kładła szczególny nacisk na spełnienie takich parametrów, jak:

 • Wysoki poziom dostępności i bezpieczeństwa dla całego serwisu aukcyjnego,
 • Stały monitoring oraz analiza zarówno warstwy sprzętowej, jak i oprogramowania,
 • Profesjonalne utrzymanie i administracja,
 • Wysoka jakość całości infrastruktury.

Firma Carrot zdecydowała się nie inwestować we własne centrum danych, co aktualnie łączy się z wieloma trudnościami spowodowanymi niedoborem sprzętu oraz specjalistów IT. W związku z sytuacją na rynku spółka rozważała dwa rozwiązania – migrację platformy aukcyjnej do chmury publicznej lub skorzystanie z usług partnera technologicznego, który przejąłby zadanie utrzymania całości infrastruktury.

Platforma aukcyjna

Po analizie dostępnych rozwiązań okazało się, że przeniesienie systemu 1:1 do chmury publicznej byłoby nieoptymalne, a system wymagałby znaczącego dostosowania do architektury Public Cloud. W związku z tym firma Carrot zdecydowała się na współpracę z dostawcą oferującym chmurę prywatną.


Dlaczego MAIN?

Do wyboru MAIN przekonało nas kilka istotnych aspektów ich oferty. MAIN zaoferował nam bardzo wysoką jakość – pod względem infrastruktury oraz kompetencji – w przystępnej cenie.

Terminy realizacji projektu i sam pomysł na przeprowadzenie przedsięwzięcia, pasowały idealnie do naszych potrzeb. Istotne znaczenie ma także bliskość Data Center MAIN i naszej spółki w obrębie Warszawy.

Przede wszystkim jednak przekonało nas partnerskie podejście MAIN na każdym etapie współpracy – przy analizie środowiska, opracowywaniu oferty czy planowaniu migracji. Jesteśmy zawsze traktowani jak ważny klient, a nie mail na końcu listy.

Maciej Seroczyński Chief Information Officer, Carrot


Rozwiązanie – Virtual Private Cloud (VPC)

Po analizie aktualnego środowiska zespół MAIN zaproponował firmie Carrot chmurę prywatną opartą na sprzęcie klasy Enterprise i oprogramowaniu lidera wirtualizacji – VMware. Taka konfiguracja gwarantuje wysoką wydajność, skalowalność oraz bezpieczeństwo platformy aukcyjnej.

Inżynierowie MAIN zapewnili również skuteczną procedurę wdrażania, administrację i utrzymanie środowiska oraz monitoring maszyn wirtualnych. VPC oparte na infrastrukturze MAIN zapewnia wysoki poziom ciągłości działania dzięki zautomatyzowanemu backupowi od firmy Veeam.


Wdrożenie i przebudowa

Po przeprowadzeniu dokładnej analizy dotychczasowego środowiska, w porozumieniu z klientem zdecydowaliśmy się na rozbicie projektu na dwie fazy: migrację maszyn wirtualnych 1:1 na stabilną infrastrukturę, a następnie przebudowę i unowocześnienie architektury.

W ciągu tygodnia przeprowadziliśmy w pełni pierwszą fazę projektu:

 • Analizę środowiska,
 • Opracowanie, przedstawienie i konsultację oferty,
 • Przygotowanie do migracji,
 • Migrację maszyn wirtualnych do nowego środowiska.

W ciągu trzech dni rozpoznaliśmy obszary, których usprawnienie znacznie podniosło wydajność systemu. Po przeprowadzeniu performance monitoring baz danych inżynierowie MAIN byli gotowi do drugiej fazy projektu. Na czas projektowania i tworzenia konfiguracji docelowej podnieśliśmy parametry maszyn, na których znajdowała się platforma aukcyjna, aby zapewnić jej ciągłość działania.

Finalnie uruchomiliśmy bezpieczną i wydajną architekturę wysokiej dostępności (HA), w której ruch użytkowników wewnętrznych i zewnętrznych (użytkownicy platformy aukcyjnej) są rozdzielone.

W trakcie całego procesu – od uruchomienia środowiska w MAIN, po fazę jego utrzymania i rozwoju, pozostajemy w stałym kontakcie z klientem.

Jest dla nas szczególnie istotne, aby na każdym kroku nasze działania były transparentne, a oferta dopasowana do potrzeb firmy.

Kluczem jest zrozumienie wyzwań, z którymi mierzy się klient i zapewnienie odpowiednich rozwiązań. Bieżący i otwarty dialog jest podstawą wspólnego sukcesu.

Adam Markowski

Adam Markowski Head of Sales, MAIN

Polecane

Usługi szyte na miarę

Korzyści z chmury prywatnej w MAIN

Przenosząc swoją platformę aukcyjną na chmurową architekturę MAIN firma Carrot zyskała:

 • Stabilne i wydajne środowisko umożliwiające działania platformy bez zaburzeń, nawet przy dużym obciążeniu – np. w momencie zapadania aukcji,
 • Bezpieczną oraz elastyczną przestrzeń zapewniającą stałą dostępność,
 • Utrzymanie i monitoring infrastruktury na najwyższym poziomie, a także naprawę awarii zgodnie z ustalonymi SLA,
 • Modularne rozwiązanie chmurowe, które umożliwia dalszy, stopniowy rozwój autorskiego systemu.

Opinia klienta

Migracja do chmury MAIN zapewniła nam poczucie spokoju - możemy mieć pewność, że nasz serwis aukcyjny będzie działał niezawodnie i stabilnie.

W przypadku jakichkolwiek problemów możemy też liczyć na szybką oraz profesjonalną pomoc inżynierów.

Przez ostatnie pół roku wraz z MAIN udało nam się osiągnąć ogromny sukces. Zyskaliśmy również potencjał do rozwoju i wsparcie zaufanego partnera.

Maciej Seroczyński Chief Information Officer, Carrot

Zespół MAIN
Zespół MAIN

Budujemy środowiska IT gwarantujące ciągłość działania biznesu. Dostarczamy bezpieczne, łatwo skalowalne rozwiązania chmurowe, dzięki którym możesz skupić się na rozwoju działalności.

Udostępnij znajomym

Zobacz również

Przejrzyj artykuły

Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.

Firma Domiporta szukała chmury prywatnej od polskiego dostawcy. Z MAIN obniżyli koszty chmury nawet o połowę i zyskali doskonałe wsparcie.

Planujesz migrację zasobów do chmury?

Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

Napisz do nas