Analogowa i cyfrowa archiwizacja Dziedzictwa Kulturowego

  • Skanowanie.pl Sp. z o.o.
  • ul. Krótka 1
  • 05-090 Raszyn

O partnerze

Skanowanie.pl od ponad 30 lat zajmuje się analogową i cyfrową archiwizacją różnego rodzaju obiektów archiwalnych, bibliotecznych i muzealnych.

Specjalizuje się w archiwizacji dużych zbiorów dokumentów, książek, starodruków, gazet, rękopisów, katalogów, rysunków technicznych, plakatów, map, przeźroczy i obiektów 3D. Poza działalnością usługową dostarcza urządzenia i materiały eksploatacyjne do pracowni digitalizacji i archiwizacji analogowej oraz pełne wyposażenie serwerowni.

Nasze rozwiązania

Skanowanie dokumentów i książek

Skanowanie dokumentów codziennego użytku – poczynając od faktur, przez dokumentację techniczną/medyczną/pracowniczą kończąc na aktach notarialnych i prawnych.

Skanowanie książek o dowolnym rozmiarze, kształcie, stylu i stanie, w tym książek oprawionych i nieoprawionych, książek rzadkich i delikatnych, podręczników szkolnych i uniwersyteckich itp. Zmiana książek papierowych na e-booki.

Skanowanie fotografii i slajdów

Digitalizacja negatywów, jak i pozytywów wytworzonych na każdym urządzeniu fotograficznym.

Profesjonalne skanowanie zdjęć, slajdów i negatywów oraz konwertowanie ich do wysokiej jakości formatu cyfrowego.

Digitalizacja wideo, taśm i płyt

Digitalizacja zapisanego materiału z kaset VHS, taśm magnetycznych i szpulowych, płyt winylowych jak i kaset magnetofonowych.

Wykorzystując doświadczenie i możliwości techniczne Centrum Skanowania firma specjalizuje się w digitalizacji taśm analogowych zarówno filmowych jak i audio.

Audyty digitalizacyjne

Audyty procesu digitalizacji zarówno małych kolekcji jak i bardziej skomplikowanych obiektów.

Współpraca z bibliotekami, archiwami i muzeami, oferując najnowocześniejsze usługi skanowania i digitalizacji rzadkich, delikatnych i specjalistycznych kolekcji dziedzictwa.

Tworzenie bibliotek cyfrowych

Kompleksowe rozwiązanie oprogramowania biblioteki cyfrowej do interaktywnego i intuicyjnego przeglądania, wyszukiwania, katalogowania i udostępniania zdigitalizowanych treści.

Przekształca cyfrową zawartość w wysoce wyszukiwalne i użyteczne informacje, które można w łatwy sposób udostępniać i opisywać, jednocześnie chroniąc zawartość za pomocą potężnych narzędzi CRM i reguł dostępu.

Outsourcing

Bezproblemowa opcja outsourcingu projektów skanowania w Centrum Skanowania.

Możliwość wykonania całości projektu digitalizacyjnego u klienta w celu sprostania nawet najtrudniejszym wyzwaniom, np.: ze względu na poufność, bezpieczeństwo czy charakter obiektu.

Własne Centrum Digitalizacji

Centrum Digitalizacji z siedzibą w Raszynie, zostało zaprojektowane do digitalizacji i skanowania zasobów dziedzictwa kulturowego i dokumentów współczesnych. Usługi skanowania odbywają się w środowisku z kontrolowaną wilgotnością powietrza i temperatury. Zachowane są najwyższe standardy dla jak największego bezpieczeństwa digitalizowanych obiektów.

Wiodące na rynku urządzenia i techniki cyfrowego obrazowania zapewniają Centrum najlepsze warunki cyfrowego przechwytywania obrazu i sygnału wyjściowego dla szerokiej gamy materiałów. Wszyscy pracownicy w Centrum Skanowania są w pełni przeszkoleni i posiadają duże doświadczenie w obsłudze i digitalizacji delikatnych i cennych obiektów.

Dowiedz się więcej o naszych partnerach

Niezależnie od tego, czy pracujesz w firmie świadczącej usługi informatyczne, czy jesteś ekspertem IT w jednoosobowej firmie, możesz rozwijać swoje kompetencje, pozyskiwać więcej klientów i zwiększać swoje miesięczne dochody razem z nami.

Dołącz do MAIN Partner Community

Napisz do nas, a odpowiedź otrzymasz w ciągu 
godziny (pn-pt 8-16).

    * Pola obowiązkowe

    Adrianna Jabłońska
    Partner Account Manager