Serwery dedykowane dla software house’u – case study Hatomi

Autor: Zespół MAIN 4 min. czytania

Strefa Eksperta > Case studies i referencje > Serwery dedykowane dla software house’u – case study Hatomi

Z tego wpisu dowiesz się:

 1. Jakie były potrzeby software house’u Hatomi
 2. Jakie korzyści czerpie klient z rozwiązania Metal as a Service w MAIN

Kim jest klient

Hatomi specjalizuje się w dostarczaniu dostosowanych do potrzeb klienta rozwiązań informatycznych realizowanych na zamówienie z wykorzystaniem oprogramowania własnego, open-source jak również oprogramowania komercyjnego. Klientami firmy są duże organizacje zarówno w kraju, jak i za granicą.

Firma Hatomi jest jednym z pierwszych członków MAIN Partner Community, a nasza współpraca trwa nieprzerwanie od 2019 roku. Oprócz rozwiązania przedstawionego w niniejszym case study – serwera dedykowanego, zapewniamy Hatomi również wiodące aplikacje biurowe Microsoft 365, które ułatwiają zachowanie ciągłości pracy i komunikację.


Potrzeby klienta

Hatomi poszukiwało bezpiecznej infrastruktury pod środowisko do wewnętrznych projektów i testów, m.in. nowych aplikacji czy frameworków. Firmie zależało na konsolidacji dotychczas rozproszonych aplikacji wewnętrznych oraz umieszczeniu ich w kompleksowo zabezpieczonym centrum danych.


Rozwiązanie – serwery dedykowane

Wdrożyliśmy dla Hatomi rozwiązanie Metal as a Service, czyli wydajną architekturę obliczeniową, która oparta jest na serwerach klasy Enterprise. Dedykowany dla Hatomi, fizyczny serwer HPE wraz z redundantnym dostępem do sieci Internet znajduje się w MAIN Data Center WA0 w Warszawie. Nasi inżynierowie dbają o bezpieczeństwo i utrzymanie serwera, natomiast klient administruje nim samodzielnie.

MAIN Data Center WA0 zapewnia ochronę 24/7, wielostrefowy system kontroli dostępu, systemy alarmowe oraz stały monitoring samego obiektu (CCTV), jak i parametrów budynku. Jest w pełni redundantne – posiada nadmiarowe systemy zasilania i chłodzenia oraz łączniki światłowodowe do trzech niezależnych studni telekomunikacyjnych.

Bezpieczeństwo całego rozwiązania zapewniają m.in. firewall, VPN oraz regularny backup oparty o technologię firmy Veeam® – globalnego lidera rozwiązań do kopii zapasowych.

Dołącz do
Strefy Eksperta

Zapisz się na newsletter.
Nie spamujemy - otrzymasz
maks. 2 maile/mies.  Polecane

  Usługi szyte na miarę

  Korzyści z serwerów dedykowanych w MAIN

  • Certyfikowane Data Center zapewniające bezpieczeństwo fizyczne, energetyczne oraz środowiskowe,
  • Miejsce kolokacyjne z redundantnym zasilaniem, połączeniem internetowym i chłodzeniem,
  • Sprzęt klasy Enterprise,
  • W przypadku awarii – naprawa serwera w ramach ustalonego SLA,
  • Stałe wsparcie inżynierów MAIN.

  Opinia klienta

  Aby efektywnie wspierać naszych klientów w realizacji ich projektów, szukaliśmy wydajnej i bezpiecznej infrastruktury, której utrzymanie moglibyśmy powierzyć zaufanemu partnerowi.

  Zdecydowaliśmy się na serwery dedykowane od firmy MAIN, a nasza współpraca trwa do dziś - także w ramach ich Partner Community.

  Wybierając MAIN zyskaliśmy bezpieczną infrastrukturę z możliwością łatwej rozbudowy oraz optymalizację kosztów związanych z utrzymaniem fizycznego sprzętu i pracami operacyjnymi.

  Michał Kamiński Co-owner w Hatomi

  Udostępnij znajomym

  Zespół MAIN
  Zespół MAIN

  Budujemy środowiska IT gwarantujące ciągłość działania biznesu. Dostarczamy bezpieczne, łatwo skalowalne rozwiązania chmurowe, dzięki którym możesz skupić się na rozwoju działalności.

  Zobacz również

  Przejrzyj artykuły

  Chmura dla software house? Hatomi wybrał chmurę prywatną w MAIN, by osiągnąć większą elastyczność zarządzania zasobami i środowiskami developerskimi.

  Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.

  Firma Domiporta szukała chmury prywatnej od polskiego dostawcy. Z MAIN obniżyli koszty chmury nawet o połowę i zyskali doskonałe wsparcie.

  Planujesz migrację zasobów do chmury?

  Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

  Napisz do nas