Szybki development na Kubernetesie z opartymi na ARM procesorami Ampere® Altra®

Autor: Zespół MAIN 1 min. czytania

Strefa Eksperta > Rozwiązania > Szybki development na Kubernetesie z opartymi na ARM procesorami Ampere® Altra®

MAIN wprowadził do oferty infrastrukturę opartą na serwerach HPE ProLiant RL300 Gen11 wyposażonych w korzystające z technologii ARM procesory Ampere® Altra®.

Wśród rozwiązań, które w MAIN korzystają z technologii ARM, jest Timoni – oparta na Kubernetesie platforma IDP, która automatyzuje procesy CI/CD i umożliwia self-service zespołom programistów.

Timoni usprawnia dostarczanie aplikacji, eliminuje błędy ludzkie i pozwala lepiej wykorzystać potencjał developerów.

Stworzyliśmy tę platformę, aby ułatwić życie specjalistom DevOps i SysOps, przyspieszając znacząco rozwój aplikacji – a tym samym wypuszczanie produktów na rynek.

Patryk Stachula CPO, Timoni

Timoni działa na różnych technologiach CPU, dzięki czemu sprawdza się w infrastrukturze hybrydowej, złożonej nie tylko z różnego rodzaju środowisk i chmur (publicznych, prywatnych i on-premise), ale również zróżnicowanej pod względem architektury procesorów (x86 i ARM).

Projekty zrealizowane z użyciem Timoni cechują się wysokim ROI dzięki m.in.:

  • Obniżeniu kosztów infrastruktury do 70%,
  • Oszczędności do kilkudziesięciu procent na czasie pracy DevOps,
  • Znacznemu przyspieszeniu deploymentu.

Udostępnij znajomym

Połączenie nowoczesnej formuły deploymentu Timoni z wysoko wydajną architekturą Ampere opartą na ARM pozwala na bardziej efektywną pracę z oprogramowaniem w środowiskach Cloud-Native.

Maciej Sobino System Engineer, MAIN

Procesory Ampere® Altra® powstały z myślą o podejściu Cloud-Native. Zostały zaprojektowane od podstaw tak, by oferować maksymalną wydajność i efektywność w zastosowaniach typowych dla chmury. Natywnie obsługują też rozwiązania do inferencji AI – m.in. poprzez wsparcie dla frameworków TensorFlow, PyTorch i ONNX oraz formatu FP16.


Chcesz przetestować konteneryzację z Timoni i opartą na ARM technologią od Ampere? W ramach bezpłatnego Proof of Concept przygotujemy środowisko, dzięki któremu poznasz zalety tej platformy.

Zapraszamy do kontaktu:

Główne zalety procesorów Ampere® Altra® w architekturze ARM

  • Wysoka wydajność oraz energooszczędność,
  • Nawet 128 rdzeni w 1 procesorze,
  • Zgodność z wymogami ESG (environmental, social responsibility, corporate governance),
  • Stworzona z myślą o chmurze,
  • Zoptymalizowana pod inferencję AI.

Infrastruktura oparta na Ampere® Altra®

Planujesz migrację do infrastruktury opartej na ARM?

Nasi eksperci odpowiedzą na każde pytanie. W zrozumiały sposób opiszą, jak działa MAIN i opracują najbardziej efektywne rozwiązanie.

Napisz do nas

Zobacz również

Przejrzyj artykuły

Sprawdź, jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu ERP w chmurze - Microsoft Dynamics 365 Business Central w chmurze prywatnej MAIN.

Firma Domiporta szukała chmury prywatnej od polskiego dostawcy. Z MAIN obniżyli koszty chmury nawet o połowę i zyskali doskonałe wsparcie.

Pod autorski system CAFM ASIZT Kancelaria Empirias poszukiwała rozwiązania o wysokiej dostępności. Zapewnia ją stabilna chmura prywatna MAIN.