Systemy informatyczne do optymalizacji produkcji

  • Coima s.c.
  • ul. Banachiewicza 27
  • 41-818 Zabrze

O partnerze

Coima współpracuje z czołowymi producentami rozwiązań IT dla produkcji w Polsce oraz na świecie. Wraz z zespołem partnerów Coima jest w stanie zoptymalizować każdy obszar produkcji – zarządzanie, planowanie produkcji, zarządzanie procesem utrzymania ruchu, przepływ informacji między działami, zarządzanie dokumentacją, monitorowanie pracy maszyn oraz pracowników.

Współpracując z firmą MAIN, Coima jest w stanie zaoferować swoim klientom najwyższej jakości usługi w zakresie rozwiązań chmurowych oraz relokacji infrastruktury IT.

Nasze rozwiązania

Oprócz gamy gotowych produktów – ERP, MES, CMMS, APS, w kompetencjach firmy Coima znajdują się:

Analiza procesów oraz potrzeb produkcyjnych

Każda zmiana, z którą mierzą się przedsiębiorstwa planujące wdrożenie nowego systemu IT, stanowi poważne wyzwanie zarówno dla samej organizacji jak i pracowników. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, Coima dokładnie analizuje potrzeby produkcyjne polskich firm, aby proces wdrożenia systemu IT przebiegał z maksymalną efektywnością. Poprzez kompleksowe rozpoznanie wymagań, przedsiębiorstwa są przygotowane do wprowadzenia rozwiązań Przemysłu 4.0.

Consulting

Misją firmy Coima jest pomaganie polskim firmom produkcyjnym, które poszukują usprawnień w zakresie szeroko pojętych rozwiązań informatycznych do zarządzania całym przedsiębiorstwem, monitorowania oraz realizacji procesu produkcji, planowania i harmonogramowania produkcji wraz z całym łańcuchem dostaw.

Ogrom rozwiązań IT na rynku sprawia, że firmy często mają problem z wyborem odpowiedniego narzędzia, które sprawdzi się w ich specyfice produkcji oraz systemie pracy. Coima poprzez rozpoznanie potrzeb klienta oraz doświadczenie poparte wieloma wizytami na zakładach produkcyjnych polskich przedsiębiorstw, jest w stanie dobrać odpowiednie rozwiązanie tak, aby każde wymaganie funkcjonalne klienta zostało pokryte.

Doradztwo w wyborze systemu IT

Poprzez wieloletnią obecność na rynku IT, a także udział w setkach konferencji dotyczących rozwiązań informatycznych, Coima na bieżąco doradza polskim firmom w wyborze odpowiednich narzędzi IT. Wraz z biegiem lat systemy informatyczne przeszły niewiarygodną transformację, jeśli chodzi o usprawnienia oraz funkcjonalności. Już teraz wiele mówi się o wykorzystaniu technologii VR, która kiedyś dla ludzi była tylko abstrakcją, a teraz coraz częściej jest wprowadzana jako element rozwiązania informatycznego.

To tylko jeden z przykładów na to z jaką dynamiką rozwija się branża IT. Coima stale monitoruje rynek, a także śledzi innowacje i zmiany, które mogą przyczynić się do polepszenia jakości produkcji wśród polskich przedsiębiorstw poprzez wprowadzenie takich narzędzi jak systemy klasy ERP, MES, CMMS, APS czy WMS.

Wsparcie Zarządów oraz działu IT w budowaniu koncepcji informatyzacji

Coima stale buduje i poszerza relacje biznesowe z kadrą decyzyjną w polskich przedsiębiorstwach, przez co jest w stanie wesprzeć firmy od początku ich drogi w kierunku informatyzacji. Proces ten jest niezwykle czasochłonny i wymaga zaangażowania oraz specjalistycznej wiedzy.

Często niestaranne poukładanie procesów oraz stworzenie nielogicznego harmonogramu wdrożeń systemów, może prowadzić do problemów związanych z dezorganizacją pracy na zakładach produkcyjnych. Coima pomaga stworzyć wizję informatyzacji przedsiębiorstwa od podstaw i na bazie swojej wiedzy, systematycznie doradza firmom podczas całościowego procesu wdrożenia.

Przygotowanie systemu „szytego na miarę” – przekucie analizy na architekturę IT

Wraz z zespołem partnerów Coima jest w stanie przygotować system „uszyty na miarę”, pod potrzeby konkretnego klienta. Zaawansowana analiza procesu produkcji oraz potrzeb firmy produkcyjnej zostaje przekuta na architekturę IT.

Wdrażanie i integracja systemów IT

Coima nie tylko bierze udział w procesie wyboru rozwiązania, ale również wspiera swoich partnerów w procesie wdrożenia systemu oraz integracji z innymi rozwiązaniami IT. Systemy oferowane przez firmę Coima to elastyczne rozwiązania, co sprzyja sprawnej integracji ze środowiskami informatycznymi, a także dostosowaniu się do każdej gałęzi przemysłu oraz specyfiki produkcji.

Materiały

Dowiedz się więcej o współpracy
Coima i MAIN

Dowiedz się więcej o naszych partnerach

Niezależnie od tego, czy pracujesz w firmie świadczącej usługi informatyczne, czy jesteś ekspertem IT w jednoosobowej firmie, możesz rozwijać swoje kompetencje, pozyskiwać więcej klientów i zwiększać swoje miesięczne dochody razem z nami.

Dołącz do MAIN Partner Community

Napisz do nas, a odpowiedź otrzymasz w ciągu 
godziny (pn-pt 8-16).

    * Pola obowiązkowe

    Adrianna Jabłońska
    Partner Account Manager