Cloud jest niezbędnym rozwiązaniem, które pozwala zapewnić firmom odporność na zmiany. Razem z naszym ebookiem "Twój przewodnik po chmurze" zrobisz pewny, pierwszy krok w stronę chmury.

Dowiedz się, jak dzięki rozwiązaniu Disaster Recovery as a Service w zapasowym centrum danych, Turbine Analytics zapewnia sobie ciągłość biznesową.

Czym jest IaaS, i jak sprawdza się w porównaniu z innymi modelami świadczenia usług chmurowych - także tymi najnowocześniejszymi, czyli konteneryzacją i serverless.

Chmura to trafna odpowiedź na potrzeby zmieniającej się branży produkcyjnej. Jakie obawy mają firmy, i jak wdrożenie chmury może im pomóc? Więcej w artykule.

Połączenie chmury publicznej, prywatnej i własnej infrastruktury? To możliwe z hybrydą - najbardziej elastycznym rozwiązaniem cloud.

Zobacz nagranie webinaru, na którym opisujemy najważniejsze zagadnienia związane z migracją do chmury.

Przenosisz się do chmury? Dowiedz się, jak wygląda migracja, jakie wyzwania może napotkać Twoja firma i jak sobie z nimi poradzić.

MullenLowe MediaHub zdecydował się na rezygnację z rozbudowy własnej serwerowni i migrację na infrastrukturę w zewnętrznym, certyfikowanym Data Center w Warszawie.

Dowiedz się, jak wdrożenie SD-WAN i wirtualizacja sieci usprawniły komunikację między 560 oddziałami Inter Cars w 27 krajach Europy.

Czym jest chmura, jak działa i jakie są jej zalety i wady - na te i inne pytania odpowiedzieliśmy podczas webinaru w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0.

Czym jest SD-WAN? Jakich zmian wymaga wdrożenie tej technologii we własnej organizacji? Jakie korzyści oferuje ona klientom końcowym?

Dowiedz się więcej o zaletach chmury. Przekonaj się, co zyskujesz dołączając do tysięcy polskich firm, korzystających z cloudowych rozwiązań.

InteliWISE poszukiwało dostawcy środowiska IT pod usługi świadczone bankowi. Oprócz odpowiedniej wydajności, podstawowym warunkiem było spełnianie wymogów KNF.

Chciałbym się trochę porządzić i porozpychać w chmurze - w sposób, który pozwoli mi skupić się na tym, co lubię najbardziej, czyli dobrej deweloperce.

Opis wdrożenia Virtual Private Cloud - chmury na serwerach HPE w naszym certyfikowanym Data Center - pod usługi software development.

Pomagamy przedsiębiorstwom w Polsce wprowadzać innowacje i poprawiać wydajność pracy dzięki usługom chmurowym. Jest to możliwe m.in. dzięki komponentom od HPE.

SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network) pozwala na optymalizację kosztów telekomunikacyjnych dzięki możliwości wykorzystania praktycznie dowolnych łączy.

Sprawdź nasze case study i dowiedz się, dlaczego DSR zdecydowało się na wdrożenie Virtual Private Cloud - chmury prywatnej na współdzielonych serwerach HPE.

Redundancja to jeden z kluczowych parametrów Centrum Danych, bezpośrednio opisującym, na ile jest niezawodne w przechowywaniu danych swoich klientów.

W dobie pandemii, pracy zdalnej i niepewnej sytuacji finansowej, firmy coraz częściej poszukują bezpiecznej i skalowalnej przestrzeni na dane w niższym budżecie.

Turbine Analytics to firma analityczna specjalizująca się w przetwarzaniu danych dla sektora asset management. Sprawdź, jakie korzyści przyniosła jej migracja do MAIN Data Center.

Disaster Recovery as a Service (DRaaS) to zdobywający popularność sposób na szybkie wznowienie funkcjonowania firmy po awarii lub cyberataku. Na czym on polega?

W wielu krajach działalność centrów danych – jeszcze przed pandemią COVID-19 – była klasyfikowana jako „usługi o kluczowym znaczeniu”. Jednocześnie do 2025 roku nawet 80% firm na świecie może zamknąć własne data center.

Polski rynek data center nabrał dynamiki. Świadczą o tym nowe inwestycje – właśnie zrealizowane jak i planowane, szczególnie na rynku warszawskim – ale także procesy konsolidacyjne oraz wzrost znaczenia chmury obliczeniowej.

Komisja Europejska przedstawiła „Strategię w zakresie danych”. Zawiera on pomysł na utworzenie jednolitego, europejskiego rynku danych, w ramach którego będzie możliwy swobodny ich przepływ między krajami, sektorami gospodarki i instytucjami publicznymi.

W 2020 roku organizacje coraz częściej będą podejmować decyzje o przetwarzaniu danych w modelu hybrydowym, będącym połączeniem chmury publicznej i prywatnej oraz wdrożeniu rozbudowanych zasobów na brzegu sieci.

Za koncepcją Disaster Recovery kryją się procesy, polityki i procedury związane z wznowieniem lub utrzymywaniem krytycznej infrastruktury IT.

Firmy – poszukując najlepszych w swojej kategorii rozwiązań albo aby uniknąć tzw. Vendor Lock-in - coraz częściej wybierają strategię multicloud. Polega ona na wykorzystywaniu usług chmurowych różnych producentów.

Automatyczny backup do chmury jest ciekawym i coraz częściej rozważanym rozwiązaniem. Zadania związane z bezpiecznym przechowywaniem danych spadają bowiem na operatora usługi. Ten zaś zapewnia odpowiednią infrastrukturę i wykwalifikowany zespół specjalistów IT.

Proces migracji części lub całości systemów do środowisk chmurowych może być kłopotliwy i trudny w realizacji. Dlatego powinien zostać poprawnie zaplanowany, przetestowany i zrealizowany w sposób skoordynowany.

Jak dobrać do specyfiki własnego biznesu odpowiedni model chmury – prywatny, publiczny, hybrydowy? Decyzja zależy od usług, z których korzysta przedsiębiorstwo oraz możliwości integracji wybranego modelu z istniejącą infrastrukturą.

Chmura obliczeniowa może być receptą na wiele wyzwań. Jednym z nich jest sprawny i elastyczny rozwój, dostarczanie i utrzymanie aplikacji biznesowych.

Rynek rozwiązań chmurowych przeżywa okres dynamicznego rozwoju. Nowe usługi na rynek wprowadzają zarówno dostawcy o ugruntowanej pozycji, jak i startupy. Równolegle, chmura obliczeniowa ciągle zyskuje nowe obszary zastosowań. Prezentujemy pięć najistotniejszych kierunków rozwoju modelu cloud computing.

Sprawdź jak wygląda migracja maszyn wirtualnych i aplikacji do zewnętrznego centrum danych? W jaki sposób – korzystając z VMware vCloud Director i VMware vCenter – można stworzyć chmurę prywatną dla dowolnego klienta?

Oparta na rozwiązaniu Cisco UCS hiperkonwergentna platforma HyperFlex oferuje nowy poziom efektywności działania i możliwości adaptacyjnych w centrum danych. Pozwala też w pełni wykorzystać potencjał infrastruktury opartej o serwery x86. Cisco HyperFlex jest także znakomitą platformą dla serwerów dedykowanych, wynajmowanych w zewnętrznym data center.